De oversterfte in Nederland blijft ook na corona opvallend hoog. Jaarlijks sterven zo’n 20.000 mensen meer dan verwacht. Dit is vergelijkbaar met één volle Boeing per week. De meeste onderzoeken kijken naar de uitgestelde zorg en de gevolgen van de coronamaatregelen als mogelijke oorzaak.
Critici zoals hoogleraar Ronald Meester en FVD-Kamerlid Pepijn van Houwelingen vermoeden een link met de coronavaccinaties. Tijdens hun onderzoek worden zij gefrustreerd door bijwerkingencentrum Lareb, dat cruciale data onder de pet houdt.
Omroep Ongehoord Nederland verzocht het Lareb om een interview, maar het centrum wilde niet meewerken. In een e-mail beweert directeur Agnes Kant dat de omroep ‘onjuiste en selectieve informatie verspreidt’. Lareb geeft geen medewerking aan dergelijke media, aldus Kant.
Stelselmatig onjuistheden
De Andere Krant kreeg eerder een soortgelijke e-mail na het plegen van wederhoor. ‘In de artikelen in uw krant staan stelselmatig onjuistheden. Wij geven geen medewerking aan uw krant. Ik verzoek u Lareb daarvoor niet meer te benaderen’, schreef Kant, die in de Denktank Desinformatie zat, in de e-mail.
Er lijkt nu geen politieke wil te zijn om hier iets mee te doen, zei Meester tegenover ON!-verslaggever Jonathan Krispijn. “Dat zou voor de overheid geen prettige uitkomst zijn. De overheid heeft altijd gepropageerd dat de vaccins effectief, maar ook vooral veilig zijn. Ons onderzoek zou die claim potentieel kunnen weerleggen. Dat lijkt mij voldoende motivatie voor de overheid om niet al te blij te zijn met de dingen die wij proberen uit te zoeken.”
Fleur Agema, tot voor kort minister van Volksgezondheid, zei dat ze het Lareb heeft gevraagd om behulpzaam te zijn, maar voegde er meteen aan toe dat ze niet kan ingrijpen. “Dat wil ik ook helemaal niet.”
Bekijk de minidocu van Ongehoord Nederland:
De verpersoonlijking van de arrogantie van de macht
Kant, die sinds kort hoogleraar is, zei tijdens haar welkomsttoespraak bij de Universiteit Leiden ironisch genoeg: “Voor mij staat openheid en transparantie altijd voorop.”
Dat schiet bij mij wel in het verkeerde keelgat, zei Meester. “Enerzijds pleit zij voor transparantie en onderzoek en aan de andere kant – als puntje bij paaltje komt – frustreert ze dat onderzoek.”
Met een boegbeeld als Kant heeft de SP geen vijanden meer nodig, merkt journalist Eric van de Beek op. “SP’er Kant is de verpersoonlijking van de arrogantie van de macht. Weigert commentaar aan de enige media in Nederland die het coronadossier kritisch hebben gevolgd.”
Huisarts Frank Peeters voegt toe: “Wat de overheid ook maar probeert, vroeg of laat gaat de beerput van de onverklaarde oversterfte toch open.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Trauma-arts: ‘We moeten NIET wachten op het coronavaccin’
Charlie Hebdo wordt gedrukt door de Rothschilds
Inspreker bij raadsvergadering vraagt waarom 3600 gezinnen in armoede niet geholpen worden, het antwoord is schokkend
Limburg kan ‘onbewoonbaar spookgebied worden, net als het Japanse Fukushima’
“We moeten wakker worden”: Arts waarschuwt voor het grote gevaar van vaccinaties
Terwijl veel Nederlanders niet kunnen rondkomen, trekt Kaag 2,5 miljard uit voor Oekraïne
Oranjes ontmaskerd op tv: ‘Ongebreidelde macht, alles wat zij willen zal geschieden’
Columnist Ebru Umar heeft spijt van haar prikjes: ‘Vanaf het moment dat ik ze nam’
Is deze Amerikaanse arts vermoord omdat hij zijn patiënten behandelde met een revolutionair kankermedicijn?