Maandag vond de aftrap plaats van de zevende editie van de Nationale week zonder vlees en zuivel. Alle grote supermarkten maken deze week vegetarische en plantaardige producten laagdrempelig door verschillende acties en kortingen.
Ook is er een propagandacampagne op touw gezet. RTL interviewde mensen die vlees en zuivel uit hun dieet schrapten. ‘We kunnen prima overleven’, zegt één van hen. Er verschijnen peilingen: ‘Week zonder vlees is goed initiatief’.
Klanten van HelloFresh krijgen bij hun box plantaardige Alpro-yoghurt. Bonduelle laat influencer Lenna Omrani plantaardige recepten promoten. Aldi lanceert in de campagneweek een nieuw huismerk voor vegetarische en plantaardige zuivel- en vleesvervangers. En de folder van Lidl is tijdens de campagneweek vlees-, vis- en zuivelvrij.
Gisteren (terecht) nogal wat ophef over de ‘Nationale week zonder vlees en zuivel’ reclameborden.
-Dit komt van Horizon Europe en wordt gesponsord door de EU.
-Reden: ‘Het pakt de klimaatverandering aan en helpt de #SDG’s van de VN te verwezenlijken’– https://t.co/OOtCbhs1WW
-… pic.twitter.com/DfmLECHKNA— Marc van der Vegt (@VegtDoor) March 2, 2024
SDG’s
Wat zit er achter deze Nationale week zonder vlees en zuivel? De campagne wordt uitgerold als onderdeel van het LIKE-A-PRO-project dat wordt gefinancierd door de Europese Unie onder de ‘Horizon Action Grant’ van het Horizon Europe funding programme.
Horizon Europe is het belangrijkste financieringsprogramma van de EU voor onderzoek en innovatie. Het programma ‘tackelt klimaatverandering’ en moet helpen om de Sustainable Development Goals (SDG’s), de duurzame ontwikkelingsdoelstellingen, te bereiken. Ze worden ook wel Great Reset-doelen genoemd.
Klimaatneutrale en slimme steden
Onder Horizon Europe valt ook de missie voor klimaatneutrale en slimme steden (smart cities), die tot doel heeft 100 steden in de EU te helpen om tegen 2030 klimaatneutraal te worden en als rolmodel te dienen.
Tot die steden behoren onder meer Amsterdam, Eindhoven, Helmond, Groningen, Den Haag, Utrecht en Rotterdam.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Hoe de tabaksindustrie en overheid liegen over roken”
De griepprik verzwakt je immuunsysteem. Deze onderzoekers zijn verbijsterd
Het is ongelooflijk geraffineerd wat er allemaal gebeurt. Duitse wiskundige waarschuwt voor chemtrails
Discussie over klimaat en hypocrisie laait op na aankoop van luxe woning aan zee door Kamala Harris
Mysterie: Sandy Hook-slachtoffer sterft (opnieuw) in Pakistan
Perschef Witte Huis: sinds aantreden Biden hebben we bijna tienduizend miljoen banen gecreëerd
Nepnieuws-zender CNN is weer bezig. Zie hier wat de zoon van Trump erover twitterde
Eurocommissaris (lees: het WEF) wil dat lidstaten brandstofbesparing overwegen: ‘Hij bereidt lockdowns 2.0 voor’
Van ‘blakend gezonde overheidsfinanciën’ naar ‘het geld is op’: ‘Dat narratief is snel veranderd’