Bewust Gezond

Doorbraak? Onderzoekers zien verrassend effect van THC-olie bij fibromyalgie

Help anderen door dit met iederen die je kent op je socials te delen!

Vorige maand werd er een splinternieuwe studie gepubliceerd in de “Journal of Cannabis Research“. Dat is niet zomaar een blaadje, maar een wetenschappelijk tijdschrift dat wordt uitgegeven door Springer Nature, één van de grootste wetenschappelijke uitgeverijen ter wereld die o.a. ook het beroemde blad “Nature” uitgeeft.

Deze nieuwe studie geeft hoop aan iedereen met fibromyalgie.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Wat is fibromyalgie?

Fibromyalgie is een aandoening die wordt gekenmerkt door spier- en weke delen pijn, extreme gevoeligheid bij aanraking, slaapproblemen, vermoeidheid, concentratieproblemen (“fibro fog”) en een zenuwstelsel dat voortdurend overprikkeld lijkt.

De klachten kunnen per dag sterk wisselen en hebben vaak grote invloed op het dagelijkse leven. In Nederland wordt geschat dat tussen de 2% en 5% van de bevolking fibromyalgie heeft – dat zijn ongeveer 350.000 tot 850.000 mensen.

In België is dat percentage vergelijkbaar, wat neerkomt op 230.000 tot 575.000 patiënten. De aandoening komt duidelijk vaker voor bij vrouwen dan bij mannen, en wordt meestal vastgesteld tussen de 30 en 60 jaar.

Pijn verdwijnt door THC

De onderzoekers van deze nieuwe studie ontdekten dat THC de ontregelde pijnverwerking in het lichaam van fibromyalgie-patiënten kan herstellen.

Er werden 23 vrouwen met fibromyalgie gevolgd in een streng opgezet, dubbelblind, gerandomiseerd en placebo-gecontroleerd experiment.

Elke deelnemer kreeg tijdens twee sessies óf THC-olie onder de tong (0,2 mg per kilo lichaamsgewicht) óf een identieke placebo, waarna zowel subjectieve pijnscores als objectieve ­tests werden afgenomen.

De resultaten waren opvallend: THC verlaagde niet alleen de spontane pijn (McGill-score), maar verbeterde ook de zogeheten ‘offset analgesia’ – een maat voor hoe het zenuwstelsel pijnprikkels filtert.

In de eigen woorden van de onderzoekers:

“THC liet een duidelijk normaliserend effect zien op de pijnverwerkings­patronen bij mensen met fibromyalgie.”

Nog veel onbekend

De medische wereld heeft nog altijd veel vraagtekens over fibromyalgie. Steeds meer onderzoek suggereert dat fibromyalgie niet alleen een probleem van overprikkelde zenuwen is, maar samenhangt met laaggradige ontstekingen in het lichaam.

Deze stille ontstekingen kunnen zenuwen gevoeliger maken, immuuncellen in de hersenen activeren en zorgen dat spieren en bindweefsel sneller pijn doen. Het resultaat is een lichaam dat als het ware voortdurend “op scherp” staat.

Het vermoeden bestaat dat THC ook direct ontstekingsremmend werkt in het menselijk lichaam. Dat is deels gebaseerd op anekdotische ervaringen – zoals mensen die merken dat een simpele THC-zalf binnen minuten verlichting geeft bij een ontstoken schouder, pees of gewricht – en deels op dier- en celstudies waarin THC duidelijk de productie van ontstekingsstoffen remt.

Toch is er nog maar weinig onderzoek naar gedaan bij mensen. Dat komt vooral omdat de meeste cannabisstudies zich richten op pijnbeleving in plaats van op ontstekingsmarkers, en omdat lokale ontstekingen lastig te meten zijn: onderzoekers moeten dan precies vastleggen hoeveel THC door de huid dringt en ontstekingswaarden direct in het weefsel bepalen.

Daardoor is het wetenschappelijke bewijs bij mensen nog beperkt, terwijl praktijkervaring en preklinische data juist sterke aanwijzingen geven dat THC ook op dit vlak een rol kan spelen.

Logische verklaring

Omdat THC de overactieve pijncircuits kan kalmeren én waarschijnlijk ontstekingsreacties kan remmen, past het goed op de twee processen die bij fibromyalgie vermoedelijk ontsporen: overactieve zenuwsignalen en stille ontstekingen.

Door zich te binden aan de CB1- en CB2-receptoren van het endocannabinoïde systeem – dat een rol speelt bij zowel pijnverwerking als immuunreacties – wordt in dier- en celstudies gezien dat THC de productie van ontstekingsstoffen (zoals IL-6 en TNF-α) kan afremmen en overactieve immuuncellen kan kalmeren.

Bij mensen is dat mechanisme dus nog weinig onderzocht, maar het zou mede kunnen verklaren waarom veel gebruikers minder overgevoeligheid, soepelere spieren en sneller herstel ervaren.

Meer duidelijkheid

Wat deze studie in de “Journal of Cannabis Research” uniek maakt, is dat het effect niet alleen werd gemeten via vragenlijsten, maar met objectieve pijnmetingen. Daarmee werd zichtbaar dat THC de overdreven pijnversterking bij fibromyalgie daadwerkelijk terugbrengt richting normaal.

Deze nieuwe resultaten geven nu een biologische onderbouwing voor de therapeutische effecten van THC bij fibromyalgie die al langer vermoed werden.

Medicinale wietmiddelen zoals THC-olie, THC-zalf en THC-e-liquid zijn in ons land te verkrijgen via volksinitiatieven zoals THC-Olie.nl.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

4.7 29 stemmen
Artikel waardering

NineForNews

Algemene en huishoudelijke mededelingen, om onze lezers op de hoogte te houden van belangrijke ontwikkelingen binnen NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

7 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Robb
Robb
4 maanden geleden

Het is altijd al een heel goed middel geweest en nog, een stukje energie die geneeskrachtige eigenschappen bezitten maar destijds ondergedompelt en zijn werkende kracht door de farmaceutische gebeuren het verdomd hoekje in werd gemoffeld, waarom, ? Heel eenvoudig, de farmeutica zal daardoor en hun verdien model kunnen beïnvloeden, daarom en daarmee heeft het nooit echt invloed kunnen uitoefenen, Om zijn werkende kracht THC, te zien , door het te verblinden aan de mensheid,om het niet echt bekend te maken, te openbaren, moest deze kracht, niet worden toegevoegt aan de mensheid,zodat ze verslaaft kunnen blijven aan hun produkten en er een commerciële producerende verslaafden van mensen maken

Angea
Angea
4 maanden geleden

Ik had fibromyalgie, jarenlang en THC zal de pijn verminderen of wegnemen , maar het probleem blijft , nadat ik anders ging eten , alleen natuurlijke suikers zoals honing , black strapp molasse (in de koffie) minder koolhydraten dus meer naar een keto manier van eten en heel belangrijk meer Vit D3 via levertraan is mijn fibromyalgie helemaal weg , hopelijk kan ik iemand helpen met mijn info , succes 🙂

peter
peter
4 maanden geleden

Fibromyalgie is een relatief nieuwe ziekte. Er moet dus in der loop der jaren wat zijn veranderd dat er ineens zoveel fibromyalgie patienten zijn. Wat helpt is anders gaan eten. Alleen dat vertelt je niemand want daar wordt niets aan verdiend. Vers eten, geen bewerkt eten,geen E nummers, geen smaakversterkers, vooral geen E621, geen pasta’s, geen varkensvlees of minder, geen alcohol, geen suiker maar honing, supplementen vitamine D3, magnesium en vitamine C. Je moet je lichaam zoveel mogelijk ontzuren en dat kan met wat keltisch zeezout in een glas water of natriumbicarbonaat in water. Een halftheelepeltje in een glas water per dag. Het probleem met THC is dat het vrij sterk is en iedereen daar anders op reageert en op je darmen kan werken. En daar zit juist vaak het probleem. In je darmen. .

malion
malion
4 maanden geleden

Dat canabis vele ziektes kunnen genezen dat is al een eeuw geleden uitgevonden, voor die tijd kon je het gewoon bij de drogisten kopen, maar dat is de kop in gedrukt anders konden ze niets meer verdienen aan zieke mensen. Dit is door de zieke geesten verboden.

Greenie
Greenie
4 maanden geleden

Er zijn hier al meer studies over geweest, op mediwiet kan je er ook veel over vinden

Back to top button
7
0
We lezen graag je reactie!x