In Uruguay is de eerste zonnecentrale geopend. De centrale kreeg de naam Asahi, Japans voor ochtendzon. Japan schonk 5,4 miljoen euro voor deze centrale, en voor een andere in de zuidelijke stad Minas.
De eerste zonnecentrale van Uruguay is in het noordelijke departement Salto gebouwd. Het vermogen van de centrale is 0,5 megawatt.
Het gaat om een proefproject. Met Asahi wil Uruguay de technologie leren kennen, het personeel opleiden en kijken wat de gevolgen zijn voor het elektriciteitsnet, aldus de nationale directeur van Energie Ramón Méndez.
Afhankelijkheid
In een volgende fase zal de Uruguayaanse overheid een oproep doen om tot vier nieuwe zonnecentrales te bouwen. Het is de bedoeling dat ze elk een vermogen van 50 megawatt hebben.
In Nicaragua werd eind februari een zonnecentrale met een vermogen van 1,38 megawatt geopend. De centrale kwam er ook door een donatie van Japan. Tegen 2026 moet de Nicaraguaanse elektriciteit volledig uit duurzame bronnen bestaan.
Nicaragua beleeft een ware boom van duurzame energie waardoor de afhankelijkheid van olie aanzienlijk is gedaald. In 2005 kwam 90 procent van de Nicaraguaanse elektriciteit nog van fossiele brandstoffen, in 2012 waren de duurzame energiebronnen al goed voor 41 procent. De factuur voor de invoer van olie is met 176 miljoen euro gedaald. Door de steun van Duitsland en Japan zal die factuur nog kleiner worden.
Spectaculair
De twaalf grootste steden van Nicaragua sloten afgelopen maand een akkoord met het Spaanse bedrijf Biomasa Investment Nicaragua (Binicsa), dat de komende twee jaar 116 miljoen euro zal investeren om biogas uit afval te kunnen winnen.
“In een land waar de helft van de bevolking in armoede leeft, is de boom van duurzame energie niet alleen spectaculair maar ook van strategisch belang,” zei ondernemer César Zamora. “Wanneer je ieder jaar meer dan 150 miljoen euro uitspaart bij de aankoop van brandstof, kun je die middelen investeren in sociale projecten. Dat zwengelt de lokale economie aan en je schept banen.”
Met de steun van Brazilië, Japan, Duitsland en Venezuela wordt in het land in de periode 2012-2017 bijna 1,5 miljard euro geïnvesteerd in waterkracht-, geothermische, zonne- en windenergie.
Bron: Ipsnews.be Foto: La Prensa
Gerelateerd:
- 5 verbazingwekkende eigenschappen van zonlicht
- Magnetische levitatie kan leiden tot nieuwe soort zonne-energie
- Materiaal gemaakt van aarde kan warmte omzetten in elektriciteit
- Tiener uit Sierra Leone doet experts versteld staan (video)
- Tokelau-eilanden stappen over op 100 procent zonne-energie






Waarom krijgen baby’s een hepatitis B-prik? ‘Er wordt een oorlog gevoerd tegen onze kinderen’
Once Upon a Time in Pedowood: kijk hoe een kunstenaar een groot reclamebord kaapt om Hollywood-pedofielen te shamen
Het begint nu wel erg op te vallen dat sporters zomaar neerstorten of wegens hartklachten moeten stoppen
Massaal gedeeld Facebookbericht over bijen blijkt nep. Leg dit vooral niet in je tuin
Arts: ‘Inmiddels voltrekt zich in de wereld een nooit eerder vertoonde ramp’
Mysterieus Maya-tablet onthult geheimen van slangenkoningin
UFO Oostzee blijkt gigantische paddenstoel (video)
Atmosfeer Venus bevat vreemde magnetische ‘kabels’
D66-Kamerlid trekt alle aandacht naar zich toe tijdens boerenprotest: ‘Sociopaten eisen dat alles om hen draait’