Volgens geruchten was koning Willem III door een ziekte onvruchtbaar en kan hij dus niet de biologische vader zijn geweest van Wilhelmina.
Is de lijn van Oranje-Nassau onderbroken?
Sommigen stellen dat de echte vader van Wilhelmina jonkheer Sebastiaan Mattheus Sigismund de Ranitz was. Hij was adjudant van koning Willem III en privésecretaris van koningin Emma.
Meer kinderen
De publicaties hierover waren afkomstig van schrijver en politicus Louis Hermans, redacteur van het tijdschrift De Roode Duivel.
Hermans suggereerde in meerdere artikelen dat Emma en De Ranitz een verhouding hadden en dat er meer kinderen waren, die naar het buitenland waren gebracht.
Volgens biograaf en historicus Dik van der Meulen zijn er geen concrete aanwijzingen voor zijn vaderschap van Wilhelmina.
Oude informatie
Historicus Gerard Aalders merkt echter op dat Van der Meulen in de archieven alleen toegang heeft gekregen tot oude informatie en dat er sindsdien veel nieuw materiaal bij is gekomen.
Willem III had drie zoons, die uiteindelijk alle drie kwamen te overlijden.
Hij besloot met de 41 jaar jongere Emma van Waldeck-Pyrmont te trouwen. Zij kregen vervolgens één dochter: Wilhelmina.
Vraagteken
De koninklijke dynastie was zodoende op het nippertje gered.
Op zijn sterfbed vertoonde Willem III krankzinnig gedrag. Men vermoedde dat hij aan syfilis leed, een ziekte die in verband werd gebracht met onvruchtbaarheid.
De theorie van het vaderschap van De Ranitz zal dus een vraagteken blijven, totdat wetenschappers wellicht ooit toegang krijgen tot de koninklijke grafkelders in Delft en DNA-onderzoek mogen doen.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Vaccinatiedrama: ‘Ze prikken onze grootouders gewoon weg!’
Pasgeboren eiland is nieuwjaarsgeschenk van de Aarde
Een einde maken aan al die oorlogen om olie? Groene energie is de oplossing!
Voedsel als medicijn: Japanse dieet vermindert risico op sterven met 15 procent
Chemtrails: echte samenzwering of vergezochte theorie?
‘Door geld als schuld is elke coalitie op voorhand ongeloofwaardig’
‘Moordenaar’ Tedros van de WHO weigert 83 medewerkers te ontslaan die meisjes van 13 hebben verkracht
Het is begonnen: overheid verbiedt blad dat kritisch staat tegenover het regeringsbeleid – ‘Onvoorstelbaar’
Hoofdredacteur over aanslag in Moskou: ‘Dit is niet het werk van IS’