Een Duitse farmaciegigant dreigt een Deense hoogleraar met een schadeclaim. De onderzoeker schreef een kritisch stuk over een medicijn van de farmaceut.
Fresenius Kabi dreigt groot materieel in te zetten tegen professor Anders Perner omdat hij een studie heeft gepubliceerd waaruit blijkt dat een medicijn van het bedrijf kan leiden tot nierfalen en bloedingen.
De studie in The New England Journal of Medicine kan als gevolg hebben dat ziekenhuizen overal ter wereld de bloedverdunner hydroxyethylzetmeel niet langer gebruiken voor de behandeling van patiënten met bloedvergiftiging.
Alle mogelijke stappen
Fresenius Kabi stelt dat de studie van Perner incorrecte en misleidende informatie bevat en eist dat de professor het artikel laat verwijderen, corrigeert en in een begeleidend schrijven aankondigt dat het oorspronkelijke artikel onjuiste informatie bevatte.
Wanneer de hoogleraar dat niet doet zal Fresenius Kabi ‘alle mogelijke stappen nemen om iets te doen aan de financiële verliezen die het bedrijf heeft moeten incasseren en die het nog steeds incasseert als gevolg van onjuiste informatie’, schreven de Amerikaanse advocaten in een brief aan Anders Perner.
Ontzet
Fresenius Kabi is een dochteronderneming van de Fresenius Group met wereldwijd meer dan 160.000 werknemers.
Volgens de Deense krant Berlingske zijn wetenschappers in Denemarken ontzet over de methoden die het bedrijf hanteert. Medisch directeur Jannik Hilsted van het Rijksziekenhuis in Kopenhagen spreekt van een poging om academische vrijheid te onderdrukken.
Hilsted ontkent de beschuldigingen en is van mening dat het bedrijf intimidatietechnieken toepast. Het ziekenhuis zal de professor bijstaan in de zaak omdat volgens Hilsted de academische vrijheid op het spel staat.
Het Deens Medisch Genootschap heeft reacties van farmaceutische bedrijven waarbij in dreigende taal wordt gesproken over schadeclaims, scherp veroordeeld.
Bron: Spiegel.de
Gerelateerd:
- Farmareus Pfizer beboet wegens grootschalige omkoping
- Medicijngigant Roche verzwijgt 15.000 sterfgevallen
- Probeert de farma-industrie ons allemaal ziek te verklaren?
- Klokkenluider GlaxoSmithKline onthult misstanden (video)
- GlaxoSmithKline schikt ‘grootste farmafraude in geschiedenis VS’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ministerie van Economische Zaken geeft World Economic Forum 651.000 euro subsidie
Haïtianen roepen mensen op om géén geld te doneren aan het Rode Kruis
Rusland in de ban van spectaculaire lichtbol. Is dit een UFO of een raket?
Lareb-directeur Agnes Kant maakt het wel heel bont: ‘Sommige mensen kennen geen schaamte, en hebben geen geweten’
Tuchtraad schorst psycholoog 24 MAANDEN vanwege socialmediagedrag, dit schreef hij
Nederlanders met verduurzamingsspijt waarschuwen: ‘Doe het niet, je verdient het nooit meer terug!’
Het bleef op nog geen meter boven de grond zweven. Amerikaanse soldaat die getuige was van Britse Roswell spreekt zich uit
De Poolse gruweldaden die de Tweede Wereldoorlog onvermijdelijk maakten. Verrassende feiten die u nog niet kende
Wauw: voorwerpen laten zweven met ultrasoon geluid (video)