MI5-baas Andrew Parker heeft gezegd dat Rusland schuldig is aan flagrante schendingen van internationale wetten.
Volgens het hoofd van de Britse binnenlandse inlichtingendienst dreigt het land ‘een paria’ te worden.
Hij benadrukte in zijn toespraak in Berlijn dat er nood is aan een strijd tegen ‘de leugens, halve waarheden en verdoezelingen’ van ‘propagandamachines’.
Manipulatietechniek
Het Russische persbureau Sputnik sprak met spreker David Icke over wat er achter deze spierballentaal schuilt.
Hij sprak van ‘een klassieke manipulatietechniek’. “Ik heb gevolgd hoe de gewone mensen hierop reageerden en moet constateren dat het volk het niet meer gelooft,” zei hij.
Mensen willen bewijs zien, aldus Icke. “Hoe meer ze liegen over de Salisbury-zaak, hoe meer ze liegen over nep-gifgasaanvallen in Syrië, hoe cynischer het volk wordt.”
Nooit eerder
Hij stelt dat de uitspraken van de MI5-baas alleen maar averechts werken. “Ik heb net door Engeland getourd en mensen prikken hier massaal doorheen.”
De uitspraken van Parker zijn volgens hem gericht op het demoniseren van Rusland, iets wat onderdeel is van een veel grotere campagne rond geopolitiek.
Hij wijst op het Project for a New American Century, een Amerikaanse neoconservatieve denktank die in september 2000 een lijstje heeft gemaakt van landen in het Midden-Oosten die rijp zijn voor regimeverandering.
Troepenopbouw
“Onderdeel van dit geopolitieke spel is de demonisering van Rusland; dat is de reden van de troepenopbouw langs de grens met Rusland,” zei hij.
“Voordat je een conflict kunt rechtvaardigen, moet je het volk er psychologisch op voorbereiden door dat land te demoniseren,” voegde hij toe.
Keer op keer
“We hebben dat keer op keer gezien in het Midden-Oosten – het demoniseren van Saddam Hoessein, van Gaddafi en van Assad,” aldus Icke.
Het is nu allemaal zo ontzettend voorspelbaar dat mensen er niet meer intrappen, besloot hij.
Foto: SlimVirgin Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ursula dramt door: ‘De oorlogsdreiging zit bij deze paarse mevrouw!’
Minister Ollongren is de doodgraver van de democratie. Dit voorstel brengt ons angstvallig dicht in de buurt van een dictatuur
Vrijmetselaars en politiek: Het geheimzinnige netwerk van een eeuwenoude organisatie
Het leger is op verzoek van het ministerie van VWS ingezet tegen de eigen bevolking: ‘Weerzinwekkend’
Zangkunsten 9-jarige Amira geven inzicht in vorige levens
Overheid onthult: veruit de meeste coronadoden waren volledig gevaccineerd
“Syrisch twittermeisje Bana (7) is de ultieme propagandastunt”
Professor: “We moeten complottheorieën over Bilderberg niet zomaar verwerpen”
‘Historische zitting’: druk op ministerie van VWS om openheid van zaken te geven neemt toe