BuitenlandCorona

EU-coronafonds: ‘Nederland krijgt NIETS, Italië 27,4 miljard!’

Help mee door deze info met iederen die je kent op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

De Europese Commissie heeft 100 miljard euro opzij gezet om de werkloosheid als gevolg van de coronacrisis te bestrijden. 15 landen hebben inmiddels een beroep gedaan op dit EU-coronafonds. De landen maken aanspraak op ruim 80 miljard euro aan leningen. Het grootste deel van dat bedrag gaat naar Spanje, Italië, Polen en België.

Nederland maakt geen gebruik van de regeling. Den Haag kan vanwege zijn lage staatsschuld – tot voor de coronacrisis – wel goedkoop naar de markt om werkloosheidsprojecten te financieren, schrijft het FD.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/04/NFN-donatie-banner.png

Het plan heeft de naam ‘Sure’ gekregen, wat staat voor state-supported short-time work, oftewel werktijdverkorting met steun van de overheid. Voor Sure zijn garanties nodig van de EU-lidstaten. Nederland zal ongeveer 1,3 miljard bijdragen. Daar gaan onze miljarden weer.

“De verdeling van het EU-noodpakket blijft telkens maar verbazen. Nederland krijgt NIETS, Italië krijgt 27,4 miljard euro! Hoe kan het toch dat Zuid-Europa WEER als enige profiteert van dit fonds? Wat is er gaande binnen de Europese Commissie? De Commissie gaat dus mee in het verzoek van Italië om 34% van het fonds te claimen. Waar gaat dit over? Daarom: Nexit,” reageert Leon Baten.

Het lijkt wel een campagne

Ondernemer Rutger van den Noort voegt toe: “EU-lidstaten krijgen geld uit het EU-coronafonds (Sure), om de gevolgen van corona voor werkenden te beperken. 15 lidstaten krijgen miljarden, Nederland krijgt niets.”

Analist Corné van Zeijl twittert: “Was dit de bedoeling van het EU-herstelfonds? Arbeidstijdverkorting: Italië 27 miljard, Spanje 21 miljard, België 8 miljard, Polen 11 miljard. De zuinige 4 krijgen niets. Het lijkt wel een campagne om een anti-EU houding te creëren. Wel een dure campagne.”

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

20 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Spooky
Spooky
4 jaren geleden

WW3 is begin dit jaar al gestart en china heeft de eerste bom al gegooid de “corona bom”!! en de Chinese spionnen zijn vertegenwoordigd op de hoogste posities wereld
wijd! zonder dat de bevolking van de wereld het door heeft zijn ze al gevangen door de vijand en werken de mensen mee om zich gevangen te zetten in hun eigen huis en leven!!

Nexit_please!
Nexit_please!
4 jaren geleden

… en elders lees ik dat Halsema toeristen uit A’dam wil weren, vanwege een angstaanjagend gruwelijk virusje…!

Als het al niet duidelijk was, en alles met elkaar: De bureacratische elite doet haar uiterste best, om de hele economie / samenleving de afgrond in te duwen.

Het zal wel in het plan van agenda 21 passen… Maar wat een waanzin, mensen…
Een kleuter op de stoel van deze plucheplakkers zou nog beter beleid voeren!

Reliable Liar
Reliable Liar
4 jaren geleden

Verbaas u niet, verwonder u slechts.

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
4 jaren geleden

En we zingen met zijn allen. ‘Mark bedankt Mark bedankt Mark Mark Mark bedankt’.

John Doe
John Doe
4 jaren geleden

Het is geen *nood pakket* het is puur SMEERGELD.

De EU weet dat Italie zeer geirriteerd was na de *corona* affaire, geen enkele steun kwam er vanuit de EU.
Nu smijten de ongekozen bureaucraten met miljarden – 1000 miljard *corona noodfonds* is uit het niets getoverd.
Daarbij heeft Italie de 3e grootste GOUD reserve van de wereld !!

https://en.wikipedia.org/wiki/Gold_reserve

Italie houd weer lachend het handje op – bellisimo, en ze zijn weer allemaal dikke maatjes met Fuhrer Frau Von der Leyen weer krachtig achter het stuur.

We worden allemaal bedonderd waar we bijstaan, maar blijf vooral het NOS kijken, de telegraaf en het AD lezen.
Geloof ook maar in vertrouwen dat de VVD weer vooraan staat in de peilingen *ECHT WAAR*.

En btw Wilders bespreekt dit al weken, maar die prutsers in DH vinden het interressanter om met hun iPhone te spelen.

TL
TL
4 jaren geleden

Ik dacht dat ze als symboliek wel een jodenfooi van het kapitaal terug zouden geven wat het wezen Rutte gestolen heeft van ons, maar zelfs de kruimels zitten er niet meer in,

Hoe meer mensen in het wakkere collectief komen des te sneller kunnen we toewerken om ons van de Ruttes en Merkels te ontdoen,

want deze wezens zijn het bangst om aan het licht gebracht te worden dan krimpen ze ineen net zoals in de film IT en andere horror flicks waarin de demonische kracht van ze verdwijnt als een collectief bewustzijn op ze gericht is dit is hun grootste angst!

Rob
Rob
4 jaren geleden

“Nederland maakt geen gebruik van de regeling. Den Haag kan vanwege zijn lage staatsschuld – tot voor de coronacrisis – wel goedkoop naar de markt om werkloosheidsprojecten te financieren”. Dus Den Haag moet meer schulden maken als ze ooit in aanmerking willen komen om me ons geld door de EU gefinancierd te worden. Maar dan heeft Den Haag geen geld meer om naar de EU over te hevelen. Dan zou de hele boel een keer failliet moeten gaan. Dat gaat toch al gebeuren. Probeert de EU dan nu gewoon om zoveel mogelijk geld in bezit te krijgen om meer macht over te nemen? Daar lijkt het wel op. Nederland stuurt EN geld naar de EU en moet zelf werkeloosheidsprojecten financieren. Kortom, Nederland betaalt overal voor, in eigen land en in de EU. De EU wil ook al een corona fonds van 750 miljard en dan hebben we ook nog Timmerschwantz met zijn 500 miljard. En zijn we de klimaatplannen alweer vergeten die ons volgens de berekeningen 1000 miljard gaat kosten de aankomende 20 jaar? Wie denkt dat dat allemaal gerealiseerd kan worden s van God los.

“Hoe kan het toch dat Zuid-Europa WEER als enige profiteert van dit fonds”? Hello, McFly. Italië is het land met de één na grootste schuld. De banken zitten in zwaar weer. Alleen Deutsche Bank heeft een grotere schuld door gerommel met derivaten. Ik heb al een tijdje niets meer gelezen over de banken maar naar wat ik me herinner stond Spanje er ook niet bepaald rooskleurig voor met zijn banken. Wie zegt dat het in dit leugenachtige wereldje werkelijk om de arbeiders en arbeidstijdverkorting gaat en niet om de banken overeind te houden?

Eelke Piers
Eelke Piers
4 jaren geleden

Het gaat hier om leningen. Leningen moeten terugbetaald worden. Dat Nederland niets krijgt is gewoon omdat Nederland op de vrije markt genoeg kan lenen. Als het betalingssysteem in elkaar stort is het niet meer belangrijk wie de kapitaalverstrekker is want dan betaald er niemand meer terug

koddebeier
koddebeier
4 jaren geleden

De Zuidelijke landen vieren weer feest van onze belasting euro’s !!
Nexit nu !!

Gezinusk
Gezinusk
4 jaren geleden

Tja, de EU moet kost wat kost slagen. Dus dat kost zo nu en dan bakken met geld al zullen de mensen die dit bepalen er niks van merken. Die verdienen meer dan genoeg.

Hein
Hein
4 jaren geleden

Alles in onze wereld is nep.

ben
ben
4 jaren geleden

was het niet toevallig dat italie al een tijdje liep te roepen om een exit uit de eu ?
zijn deze miljarden gewoon ouderwets omkoop centjes van brussel ?
toch wel lekker die kleine 28 miljard, daar worden de dissidenten vast wel ff een poosje stil van….

Back to top button
20
0
We lezen graag je reactie!x