Hussein Farag woont in één van de armste wijken van Caïro. Op het dak van zijn huis staat een biovergister die iedere dag zorgt voor gas om te koken.
De vergister, die keukenafval gebruikt, bestaat uit twee grote plastic buizen en gerecycled materiaal.
In een plastic tank wordt het afval omgezet in methaangas. Het vrijgekomen gas gaat via een pijp naar het fornuis in de keuken en wordt gebruikt om te koken of water te verwarmen.
Meststof
Naast methaangas haalt Farag ook afvoerwater uit de vergister. Hij verkoopt dat als meststof aan de tuinwinkels. Het apparaat heeft nauwelijks onderhoud nodig en bevat geen bewegende delen.
Ook Mohamed Raged denkt na over biogas. Zijn vrouw raakte enkele jaren geleden ernstig gewond bij de explosie van een gasfles. Hij heeft inmiddels een bouwtekening gevonden en wil een biovergister op zijn balkon gaan bouwen.
De bouw van vergisters werd in eerste instantie gesteund door Solar Cities, een organisatie die zich richt op het gebruik van duurzame energiebronnen. Gezinnen met een laag inkomen kregen een subsidie, maar de organisatie krijgt inmiddels geen financiering meer voor dergelijke projecten.
Wachtrijen
In 2009 werd de eerste vergister gebouwd in de wijk Manshiyet Nasr. Het blijkt dat de meeste gezinnen met hun keukenafval iedere dag genoeg gas kunnen produceren voor de belangrijkste taken.
Volgens Solar Cities ontmoedigt de Egyptische overheid mensen juist om te investeren in duurzame oplossingen. Miljoenen Egyptische huishoudens maken gebruik van butaangas, echter gaan de gasflessen slechts twee weken mee. Tekorten leiden bovendien tot wachtrijen bij distributiecentra.
Enkele jaren geleden was Hussein Farag in het nieuws vanwege zijn zonnepanelen:
Bron: Ipsnews.be
Gerelateerd:
- Primeur: gebouw haalt stroom uit algen
- Huizen bouwen van hennep
- Tiener ontwikkelt constructie die miljoenen tonnen plastic uit oceanen kan vissen
- Tienjarige runt eigen recyclingbedrijf
- Frankrijk maakt gebouwen groen met algen (video)






Kinderen worden naar slavenkolonie op Mars gestuurd. Deze ex-CIA-medewerker zorgt voor opschudding met bizarre uitspraak
Flitsende UFO gezien in Parijs. Hoe kan het dat deze UFO ook in deze andere verre landen gezien werd?
VS niet in Syrië om IS te bestrijden, maar om het land leeg te plunderen. Hebben de terroristen hulp van buitenaf?
Twitter-hack: ‘Dit is pas het begin’. Hackers wilden pedofilie bij elite aankaarten
VIDEO: Onderzoek ingesteld naar mysterieuze dood van complottheoreticus Max Spiers
Video toont ‘Turkse soldaten die gezellig praatje maken met IS-jihadisten’
Minister De Jonge spreekt zichzelf tegen. Hoe menselijk is hij nu echt?
‘Eén prikzetter vaccineerde op één dag 99 mensen en binnen een jaar waren 36 van hen dood’
Maak kennis met de arts die buitenaardse implantaten verwijderde uit het lichaam van ontvoerden