De Amerikaanse farmareus AbbVie is voor de rechter gesleept omdat de testosteronbehandelingen die de medicijnmaker verkoopt zijn gelinkt aan hartaanvallen en beroertes.
Het bedrijf heeft daarnaast het volk op grote schaal misleid door de gevaren van het middel te verbergen.
De Amerikaanse federale handelscommissie FTA heeft het bedrijf er bovendien van beschuldigd concurrenten om te kopen.
Waarschuwingen
De farmareus wist dat de testosteronbehandelingen bij oudere mannen leidden tot hartaanvallen en beroertes.
Het product was zo gevaarlijk dat de klinische onderzoeken moesten worden stopgezet. Zelfs de FDA besloot dat er waarschuwingen op het product moesten komen te staan.
De behandeling was eigenlijk alleen bedoeld voor oudere mannen met een te laag testosterongehalte.
Reclamecampagne
Dat is slechts een kleine markt voor een farmabedrijf dat miljarden wil verdienen. AbbVie lanceerde daarom een reclamecampagne om alle mannen te overtuigen van het nut van het product.
Al snel leverde het product een miljard dollar per jaar op. Maar voor Big Pharma is dat nog niet genoeg. Het bedrijf begon concurrenten om te kopen om hun product van de markt te houden.
Duizenden rechtszaken
AbbVie hangt nu duizenden rechtszaken boven het hoofd.
Big Pharma redeneert volgens advocaat Robert Price als volgt: ze weten dat het product schadelijk is, maar verdienen miljarden voordat ze aangeklaagd worden.
“Ze schatten voor het zover is 10 miljard dollar te kunnen verdienen en zetten één tot twee miljard dollar opzij voor rechtszaken,” aldus Price. “Dan hou je nog altijd acht miljard dollar winst over.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verontwaardiging na uitspraken Ollongren over vechtbereidheid: ‘Dat mens wil alleen maar oorlog’
Karim Aachboun zet alle rechtszaken tegen Rutte op eigen kosten door, crowdfunding offline gehaald
NOS betrapt op ernstige vorm van misleiding: ‘Dit kan echt niet’
Op zoek naar de grootste nazi-schat ooit, door Hitler heel goed verstopt (en wie was deze Matthias?)
Onder dit geheimzinnige kasteel lag een zeer uitgebreid tunnelnetwerk van een uiterst geheim nazi-project verborgen
De financiële octopus: documentaire zet Rothschilds centraal in mondiale machtsstructuur
Rutte hard aangepakt: ‘Jij bent zelf de verpersoonlijking van de kwaadaardige elite’
‘De wet zegt gewoon: bij overtreden avondklok tot €8700 boete of half jaar cel’
Buitenaards Leven