Maandagochtend om 10 uur dient het hoger beroep tegen de IND door de Britse ‘complotdenker’ David Icke. Op 6 november vorig jaar zou hij spreken tijdens een vredesdemonstratie van Samen voor Nederland op de Dam in Amsterdam.
Daarop deed het CIDI een oproep aan de gemeente Amsterdam. Het centrum beweerde dat Icke een ‘antisemiet’ en ‘Holocaustontkenner’ is. De gemeente diende vervolgens een verzoek in bij de IND om Icke de toegang tot Nederland te weigeren.
Mordechaï Krispijn nam contact op met Icke. Tijdens een uitgebreid interview bleek dat hij allerminst een ontkenner van de Holocaust is en ook is hij geen antisemiet.
(Video verwijderd? Klik hier...)
Verboden
Tot ongeloof van velen kreeg het CIDI het voor elkaar om de IND, via de burgemeester van Amsterdam, te bewegen om Icke voor twee jaar de toegang tot Nederland én 25 andere landen te weigeren.
Volgens verschillende hoogleraren heeft de IND hier een belangrijke grens opgeschoven. Ze kregen bijval van Dagmar Oudshoorn, directeur van Amnesty: “Als we dit gaan doen, dan kan straks iedereen op basis van een onwelgevallige mening het land worden geweigerd.”
Het verbod om in het Schengengebied te reizen, is gebaseerd op wat Icke volgens sommigen mogelijk zou gaan zeggen tijdens de demonstratie. Daarmee wordt ingegrepen op de inhoud van een demonstratie, hetgeen valt onder censuur. En dat is verboden, stelt Krispijn.
Politieke vervolging
Op 29 december oordeelde de rechter dat de IND in zijn gelijk staat. Maandag dient het hoger beroep.
“Het is uitzonderlijk, het is belachelijk, het is gestoord,” zegt Icke in een videoboodschap. Hij spreekt van een ‘politieke vervolging’.
Een rechter moet hele grote ballen hebben om de Nederlandse overheid te trotseren, aldus Icke, die toevoegt dat de democratie ten einde is.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Timmermans beweert stellig dat hij geen miljonair is: ‘Ik woon in een rijtjeshuis’
Na meer dan vier maanden komt eindelijk de aap uit de mouw: de NAVO-verplichtingen zijn ‘politiek bindend’
Wijkverpleegkundige: de toename zoals ik die nu zie is echt uitzonderlijk en maakt mij heel bezorgd
Huiveringwekkend: Reiner Füllmich mocht zijn stervende moeder alleen op deze manier bezoeken
Kampen zegt nee tegen motie die boeren tegen nieuwe stikstofplannen moest beschermen (ook “boerenpartij” CDA stemt tégen)
Steun Europese Superstaat brokkelt steeds verder af. Wordt in 2021 de genadeklap uitgedeeld?
Medewerker NASA: “Ik zag een alien in de vrachtruimte van de spaceshuttle”
Zijn vreemde cirkels in de lucht bewijs van eerdere universa die voor het onze bestonden? Deze wetenschappers denken van wel
Deze populaire olie om in te bakken leidt tot geheugenverlies. Wat is een goed alternatief?