Sinds vrijdag is de Digital Services Act van kracht. Onder deze wet worden internetplatforms en zoekmachines verplicht om ‘desinformatie’ te bestrijden en burgers zo te beschermen tegen ‘nepnieuws’.
Jurist Michael Klos van de Universiteit Leiden waarschuwde dat het niet duidelijk is wat er precies wordt begrepen onder desinformatie, en ook niet wat techbedrijven daar dan tegen moeten doen.
Om aan alle nieuwe regels te voldoen zullen internetplatforms flink moeten investeren in het aanstellen van moderatoren.
Het is werkelijk waar totalitair
De DSA geldt op dit moment alleen voor 19 grote internetplatforms. Vanaf februari volgend jaar gaat hij voor alle aanbieders gelden.
In de wet staat een bepaling die volgens Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) ‘alle alarmbellen moet doen rinkelen’. “Hierin staat dat indien naar het oordeel van de Europese Commissie sprake is van een ‘crisis’, de Europese Commissie besluiten kan nemen die de social media verplichten om ofwel onwelgevallige informatie te verwijderen of informatie die naar het oordeel van de Europese Commissie wel betrouwbaar is te verspreiden,” zei hij in de studio van Blckbx.
Als die bedrijven daar niet aan voldoen, dan kunnen ze torenhoge boetes krijgen, tot zes procent van de jaaromzet.
“Het is werkelijk waar totalitair,” zei Van Meijeren.
Jij bent een tiran
EU-baas Ursula von der Leyen, die nog altijd weigert de sms’jes over haar vaccindeal met Pfizer te delen, schreef op X dat de strenge regels van de DSA op het gebied van transparantie en verantwoordelijkheid bedoeld zijn om ‘kinderen, samenlevingen en democratieën te beschermen’.
“Wij brengen onze Europese waarden over naar de digitale wereld,” aldus Von der Leyen.
Commentator Eva Vlaardingerbroek haalt hard uit naar de voorzitter van de Europese Commissie. Ze herinnert haar eraan dat niemand ooit op haar gestemd heeft.
“Jij bent een tiran en de Digital Services Act is niets meer dan een censuurwet,” stelt Vlaardingerbroek. “Je beschermt hiermee alleen de slechte globalisten die aan de macht zijn. En je doet dat door een einde te maken aan de vrijheid van meningsuiting. Dat laten wij niet toe.”
I’ll remind you, Ursula, that nobody ever voted for you.
You are a tyrant, and the Digital Service Act is nothing but a censorship act.
You’re not protecting anyone but the wicked globalists in power. And you’re doing so by killing free speech in Europe.
We won’t let you. https://t.co/8bH9QMl7cc
— Eva Vlaardingerbroek (@EvaVlaar) August 26, 2023
“Oud-premier Edward Heath was pedofiel en het establishment stopte zijn afschuwelijke misdaden in de doofpot”
Anonymous ontmaskert Amerikaanse senatoren, burgemeesters en agenten als Ku Klux Klan-leden
Kijk: Zo gaat het eraan toe in het ‘bevrijde’ Syrië
Het belang van diversificatie van uw portefeuille bij het handelen in aandelen
Laten sylphiden de chemtrails verdwijnen?
Hou je vast: de Universiteit van Amsterdam heeft onderzoek gedaan naar complottheorieën. De uitkomsten zijn héél verrassend
‘Rutte en De Jonge hebben niet het beste met ons voor, ze liegen over alles’
Slachtoffers vaccinatieschade: ‘VWS en RIVM zeiden: je hebt hem vrijwillig genomen, dus span maar een rechtszaak aan’
EU ‘faalde op ieder niveau’ tijdens corona-uitbraak: ‘Weg ermee!’