Een experiment waarmee zonlicht gedimd kan worden, gaat niet door. Milieugroepen en inheemse bewoners hebben zich fel verzet tegen het project, dat in juni moest plaatsvinden in het Zweedse Kiruna en gefinancierd wordt door miljardair Bill Gates.
Wetenschappers waren van plan om een grote ballon met reflecterende deeltjes op te laten. Die deeltjes moesten in de stratosfeer zonlicht tegenhouden, met als gevolg dat de temperatuur zou dalen. Ze willen deze technologie inzetten ‘tegen klimaatverandering’. Dit wordt ook wel geo-engineering genoemd en was tot voor kort een ‘complottheorie’.
Leiders van de Sami-bevolking schreven een boze brief aan de Zweedse ruimtevaartorganisatie SSC. Die heeft inmiddels laten weten dat het project is afgelast. In een verklaring schrijft het ruimteagentschap dat ‘de wetenschappelijke gemeenschap verdeeld is over geo-engineering’.
Catastrofale gevolgen
De Sami-leiders schreven samen met drie natuurbeschermingsgroepen dat het experiment ‘catastrofale gevolgen’ kan hebben, waaronder het verergeren van droogte. De Zweedse natuurbeschermingsorganisatie SSNC zei dat de technologie ‘te gevaarlijk is om ooit gebruikt te worden’.
De wetenschappers gaan de Zweedse bevolking de komende tijd ‘informeren’ in de hoop dat ze zullen bijdraaien.
Toen Gates in 2010 tijdens een TED-lezing de vraag kreeg welke ‘noodmaatregelen’ de mensheid zou moeten treffen om klimaatverandering te bestrijden, antwoordde hij dat geo-engineering een ‘verzekeringspolis’ zou kunnen zijn.
[RT]








Sovjetmaanlander ontdekte in 1976 water op de maan
Poetin over ‘plan’ om NAVO-landen aan te vallen: ‘Wie heeft dit verzonnen? Het is onzin, het is flauwekul’
Militaire politieagent VS ‘raakte gelande UFO aan’
Vergoeding voor Statenleden wordt NOG HOGER: ‘Hoe halen ze het in hun hoofd’
Expert: ‘Het is de hoogste tijd om de hele stikstofbouwval te slopen en het er nooit meer over te hebben’
De ene na de andere journalist sterft plotseling en onverwacht tijdens WK voetbal in Qatar
Russische regio erkent bestaan Sneeuwman
Veel weerstand tegen nieuwe wet van Kaag: ‘Burgers voelen zich als crimineel weggezet’
FVD krijgt Antifa in Nederland verboden en op de terreurlijst: kijk ook even wie tegenstemde