In Nederlandse vrouwengevangenissen kunnen ook mannen worden geplaatst, puur omdat ze zelf beweren dat ze vrouw zijn.
Biologische mannen, met alle fysieke kenmerken van een man, die veroordeeld zijn wegens zware geweldsmisdrijven, zedendelicten of zelfs moord, midden tussen kwetsbare vrouwen.
Vrouwelijke gedetineerden klagen dat de mannen veel ruimte innemen, alfamannetjesgedrag vertonen en zelfs een voorkeursbehandeling krijgen.
Ook de veiligheid van vrouwen is in het geding. Zo heeft een mannelijke gedetineerde in een vrouwengevangenis een medewerkster zo zwaar mishandeld dat ze met een dubbele oogkasfractuur in het ziekenhuis belandde.
Mannen horen niet in vrouwengevangenissen!
Dinsdag wordt een petitie aangeboden aan de Tweede Kamer om hier een einde aan te maken.
Ga naar https://t.co/0LZ2KLY2zq en teken vandaag nog! pic.twitter.com/VAk1gbn1aL
— Gideon van Meijeren (@GideonvMeijeren) March 8, 2026
Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren neemt aanstaande dinsdag een petitie in ontvangst die oproept om hier een einde aan te maken. Die petitie kun je hier tekenen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.






Huisarts uit ernstige zorgen over coronavaccin: ‘Mijn patiënten zijn geen labratten’
Filmpje: Klaus Schwab belooft rekruten dat hun ‘avatar’ doorleeft nadat ze sterven
Waarom we niets meer horen van de patholoog die onderzoek deed naar vaccinatiedoden
O jee! EenVandaag duikt in de wereld van de complottheorieën
Hoe een groep activisten een klopjacht voert op ‘foute’ artsen in Nederland
Complottheoretici: “Gelekte stukken onthullen dat NASA weet dat Planeet X (Nibiru) eraan komt”
‘Dictator Trudeau gijzelt land en noemt vrijheid een bedreiging voor democratie’
Waarom mondkapjes volgens de wetenschap NIET werken
Thaise politie doet twee keer inval bij groep die zegt te communiceren met aliens van Pluto. Dit is de reden