Premier Jetten wil het vetorecht afzwakken en zelfs opgeven. Nederland moet het vetorecht met hand en tand verdedigen, vindt oud-Europarlementariër Rob Roos.
“Het is een wezenlijk onderdeel van de EU-verdragen en juist met grote zorgvuldigheid opgenomen.”
In 2023 sprak Roos hierover in het Europees Parlement in Straatsburg.
Een grote meerderheid in het Europees Parlement wilde toen de Verdragen van de EU herzien. Op maar liefst 65 beleidsterreinen eisten ze de afschaffing van het nationale vetorecht. Niet alleen over het buitenlandbeleid, maar ook over belastingen en de EU-begroting.
Jetten wil Nederland nog verder overleveren aan de ongekozen bureaucraten in Brussel door het vetorecht af te zwakken of zelfs op te geven.
Nederland moet het vetorecht met hand ten tand verdedigen. Het is een wezenlijk onderdeel van de EU verdragen en juist met grote… https://t.co/SVOyKaUEZg pic.twitter.com/U6Qlazexc5— Rob Roos 🇳🇱 (@Rob_Roos) March 5, 2026
We worden een provincie van een superstaat
Funest voor Nederland, stelde Roos. We zijn nu al de grootste nettobetaler per hoofd van de bevolking.
Verder zou klimaatbeleid een ‘exclusieve bevoegdheid’ van de EU worden. En Nederland zou daar alle zeggenschap over verliezen.
“We raken verstrikt in een net van regels,” waarschuwde Roos. “We worden een provincie van een superstaat.”
Brutale EU-machtsgreep
Nu hebben we nog ons vetorecht over belastingen, buitenlandbeleid en Verdragswijzigingen. En nu we dat veto nog hebben, moet het nieuwe kabinet er alles aan doen om een volgende brutale EU-machtsgreep te voorkomen, benadrukte hij.
“Stem dus op een partij die het Nederlandse veto verdedigt. Stem op een partij die zich tégen deze Verdragswijzigingen keert.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Cannabis verlaagt het IQ niet
IJsland, het enige land dat criminele bankiers heeft veroordeeld
Rechtszaak tegen WHO-pandemieverdrag: landsadvocaat vraagt 4 weken uitstel aan
‘Er wordt dood en verderf gezaaid op een schaal die ik niet eerder gezien heb’
RIVM gesponsord door stichting van techmiljardair Bill Gates. Kunnen we de overheid nog vertrouwen?
Piloten maken melding van grote vierkante UFO’s boven Engeland. Lees hun verbaasde reactie
Het wordt een beetje eng nu. Mensen verwijderen massaal NU.nl-app na deze krankzinnige maatregel
Zorgminister Florida: je moet mensen geen vaccins geven die het risico op dood neervallen met 80 procent verhogen
Europarlementariër: ‘De Europese Unie heeft de inflatie-explosie zélf veroorzaakt’