Toen een Engelsman wakker werd na een beroerte kwam hij tot de ontdekking dat hij alleen nog maar vloeiend Welsh kon spreken.
Hij nam een Welsh woordenboek ter hand om te kijken of hij de woorden goed uitsprak. De 81-jarige Alun Morgan moest daarna zijn moedertaal opnieuw leren spreken.
Na de beroerte werd Morgan gediagnosticeerd met afasie, een taalstoornis die optreedt na beschadiging van het hersengebied dat verantwoordelijk is voor het spreken en begrijpen van taal.
Hoewel mensen met de aandoening moeite kunnen hebben met spreken en lezen, worden verbindingen in andere gebieden in het brein juist versterkt.
Artsen denken dat Morgan zijn herinneringen aan de Engelse taal door de beroerte heeft onderdrukt terwijl zijn kennis van het Welsh naar voren kwam.
Morgan groeide op in Engeland, maar werd tijdens de Tweede Wereldoorlog ondergebracht bij zijn grootmoeder in Wales. Zowel zijn ouders als zijn oma spraken slecht Engels.
De man kreeg de beroerte in 2010. Artsen in het ziekenhuis konden hem niet verstaan toen hij ontwaakte uit zijn coma. Ook zijn vrouw kreeg de schrik van haar leven. Na de beroerte kwamen de Engelse woorden met moeite weer terug. Inmiddels is Morgan het Welsh al bijna weer vergeten. De gepensioneerde RAF-piloot woont met zijn vrouw Yvonne in Somerset.
Bron: Telegraph.co.uk
Gerelateerd:
- Positieve gevoelens beschermen hart en bloedvaten
- Tienermeisje werpt basketbal terwijl ze in coma ligt
- Verband tussen luchtvervuiling en geheugenverlies
- Alle reden om dit jaar geen griepprik te halen
- ‘We zijn allemaal slachtoffer van de medicijnindustrie’
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Europarlementariër waarschuwt voor aanstaande Brusselse machtsgreep: ‘Dit mag niet gebeuren’
Patholoog: ‘Er ligt een 9-jarig gevaccineerd kind op mijn tafel, dood’
Na 2025 ‘niet altijd genoeg elektriciteit beschikbaar’. Dit zijn de verstrekkende gevolgen van de energietransitie
Ontmoet de vrouw die militair ingrijpen in Iran tegenhield (video)
Mysterieuze krater stelt wetenschappers voor raadsel
Terwijl Nederlanders honger lijden, geeft kabinet 200 miljoen aan Caribische eilanden: CDA ‘verbijsterd’
Arts roept Kuipers tot de orde: ‘Dit kan niet. Dit mag niet’
Studie: Fluoride in drinkwater gelinkt aan depressie en gewichtstoename
Hoofdeconoom BNP Paribas Fortis: ‘Geef iedereen basisinkomen’