Het nieuwe kabinet wil straks drie dingen van Brussel: minder migranten, minder betalen en zich minder houden aan de regels over landbouw en milieu.
De regering moet daarvoor naar Brussel omdat Nederland die regels, waarvan de nieuwe coalitie wil afwijken, zelf samen met de andere EU-landen heeft opgesteld.
🔥 @GideonvMeijeren reageert op het coalitieakkoord.
Echte verandering is alleen mogelijk door middel van een NEXIT! #FVD pic.twitter.com/D7dyPputtD
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) May 18, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Hoerastemming
De plannen in het hoofdlijnenakkoord kunnen in Brussel op blokkades stuiten. “En dan zeggen ze: we gaan onderhandelen met de Europese Commissie. We gaan opt-outs bedingen. Gaat niks van terechtkomen,” zei Kamerlid Gideon van Meijeren zaterdag tijdens de ledendag van FVD in de Tweede Kamer.
“Het is puur en alleen bedoeld om even twee weken voor de [Europese] verkiezingen een soort hoerastemming te creëren: kijk eens wat wij allemaal willen,” vervolgde Van Meijeren.
Uit de Europese Unie
Na de verkiezingen lopen ze tegen de lamp en gaan ze zeggen: ‘We mogen dit niet veranderen’. En als wij dan vragen waarom ze niet meer uit de EU willen, dan komen ze weer met praatjes waarom die EU zo belangrijk is, aldus de FVD’er.
“Al die kritiek van al die partijen die kritiek hebben op het stikstofbeleid, het klimaatbeleid, het migratiebeleid – het zijn allemaal wassen neuzen zolang ze niet ook de conclusie durven te trekken dat je daarvoor uit de Europese Unie moet,” benadrukte Van Meijeren.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Er komt een nieuwe recessie aan door domme acties van de EU”
VIDEO: Waarom bezoeken politieke en religieuze leiders Antarctica?
Maarten van Rossem: “Hoe Amerika het IS-monster heeft gebaard”
“George Soros zit achter informatieoorlog tegen Rusland en nepnieuws”
Denemarken gaat massaal landbouwgrond opkopen en laat boeren betalen voor koeienscheten: ‘Echt hélemaal gek geworden’
Waterpokkenvaccin gelinkt aan vervelende ziekte. Dit nieuwe onderzoek toont bewijs
‘Schokkend telefoongesprek’: vader belt apotheek nadat zoontje (7) vaccinatieschade heeft opgelopen
Syrië: Amerikaanse luchtaanval raakt gifgasdepot terreurgroep IS, honderden slachtoffers
Bill Gates: Iedereen moet een mondkapje op, behalve ikzelf