Apothekers stellen dat de kwaliteitscontrole op in het buitenland geproduceerde medicijnen tekort schiet en daardoor kan de veiligheid niet worden gegarandeerd.
Apotheker Bastien Renirie merkt aan de lopende band dat er iets mis is met de verpakking of werking van geleverde medicijnen. Zo is de houdbaarheidsdatum vaak overgeplakt, of ze stinken, of vallen uit elkaar.
Hij bemerkte bijvoorbeeld dat het middel pantoprazol, een populaire maagzuurremmer, een zeeplucht bevatte. Hij kaartte dat vorige maand aan bij de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ). Pas na veel aandringen dwong de inspectie de Indiase fabrikant de charge terug te nemen.
Goedkoopste
Volgens Renirie komt het gebrek aan controle deels door het preferentiebeleid voor generieke medicijnen van zorgverzekeraars. Die bepalen namelijk sinds vier jaar welk geneesmiddel de patiënt slikt. Vaak zijn deze goedkoopste medicijnen afkomstig van fabrikanten uit Azië.
Apotheker Linda Jonkers uit Meerlo merkt dat het verpakkingsmateriaal steeds vaker van inferieure kwaliteit wordt. Dat kwam voor bij bloeddrukverlagers uit Azië waarvan mensen de verpakking niet open kregen. Na het indienen van een klacht krijg je dan een stukje papier in het Engels met een gebruiksaanwijzing, aldus Jonkers.
Geding
De brancheorganisatie van apothekers KNMP herkent zich in de genoemde klachten over medicijnen. “Bij sommige zeer goedkope medicijnen vragen we ons ook af of de veiligheid niet in het geding komt, omdat ze bijna onder kostprijs zitten,” zei woordvoerder Rob Sebes.
De IGZ laat weten dat de kwaliteit van geneesmiddelen van fabrikanten van buiten Europa gewaarborgd wordt door controles op farmaceutische bedrijven, maar dat 100 procent niet kan worden gegarandeerd.
Bron: Spitsnieuws.nl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ida (19) leeft in een grot. Dit is haar verhaal
Nieuwe studie: COVID-19-booster werkt NEGATIEF bij zorgmedewerkers
Kabinet gaat Agenda 2030 van VN en WEF versneld uitrollen: ‘Dit land is stuk’
Kijk: Gevaccineerde CNN-verslaggever vraagt arts of hij zal sterven, 14 maanden later is hij dood
Journalist legt uit hoe eugenetica is omgedoopt tot gezondheidszorg (en dit is het einddoel)
Nederlandse advocaat en oud-toezichthouder verklaart in Brits parlement over fraude met ons pensioengeld
Patholoog waarschuwt voor gevaren van ‘onnodige’ prik: ‘Gestoorde episode uit menselijke geschiedenis’
Beste UFO-beelden van de negentiger jaren (video)
Na het lezen van dit artikel vraag je je af waarom je nog belasting betaalt: “Belasting is gelegaliseerde roof”