Windparken hebben afgelopen week omgerekend 3,5 miljoen euro per dag gekregen om hun windturbines uit te zetten en geen elektriciteit te produceren, schrijft de Britse Daily Telegraph.
Er was iets mis met de elektriciteitskabel die de stroom van turbines in Schotland naar Engeland moet transporteren.
Energiebedrijven hebben ruim 14 miljoen euro gekregen ter compensatie.
De kosten worden doorberekend aan de consument.
Buitensporig
Het compensatiebedrag lag een stuk hoger dan de prijs die energieleveranciers normaal gesproken voor stroom ontvangen, tot wel 80 procent, blijkt uit een analyse.
De betalingen hebben geleid tot vragen in het Britse parlement.
Eén organisatie waarschuwde dat consumenten moeten opdraaien voor de gevolgen van het ‘buitensporig’ grote aantal windmolens.
Nieuw record
Uit een analyse die is uitgevoerd door de Renewable Energy Foundation (REF) blijkt dat 86 windparken in het afgelopen jaar bijna 160 miljoen euro aan compensatie hebben gekregen, een nieuw record.
De REF waarschuwde dat het elektriciteitsnet het grote aantal windmolens op bepaalde momenten, bijvoorbeeld als het hard waait, niet aankan.
“De consument betaalt de rekening,” aldus de organisatie.
Verraden
Dr. John Constable, directeur van de REF, wees erop dat de windmolens niet alleen schade toebrengen aan de natuur, maar ook het elektriciteitsnet onder grote druk zetten.
Hij voegde toe dat de peperdure kabel die de stroom moet transporteren, onbetrouwbaar is gebleken.
“De natuur en de consument zijn keer op keer verraden,” zei dr. Constable.






Koningshuis kostte afgelopen jaar tonnen meer dan begroot
Oostenrijkse oud-minister vlucht noodgedwongen naar Rusland, en dit is de opmerkelijke reden
Zelensky benoemt WEF-Young Global Leader Chrystia Freeland tot economisch adviseur: ‘What could possibly go wrong?’
Presidentskandidaat Bernie Sanders: “Onze economie wordt gemanipuleerd door de mensen aan de top”
Ze wilden deze informatie over de prik verborgen houden, maar dat is niet gelukt
VS proberen Iran 9/11 in de schoenen te schuiven (video)
Wybren van Haga maakt gehakt van het World Economic Forum: ‘Het is allemaal onzin, we worden belazerd’
Artsen waarschuwen: ‘Coronapatiënten krijgen verkeerde behandeling en gaan onnodig dood’
Dochter ‘Iceman’ Wim Hof reageert op beschuldigingen van huiselijk geweld: ‘De Volkskrant moet zich schamen!’