Kamerlid Pieter Omtzigt heeft opnieuw gevraagd naar een onafhankelijk onderzoek naar de oversterfte. Hij wil ook dat alle modellen en onderliggende data openbaar worden gemaakt, zodat ook niet betrokken wetenschappers onderzoek kunnen doen.
“Waarom moet die vraag steeds herhaald worden? Waarom krijgen professoren niet de data waar ze naar vragen?” vraagt columnist Marianne Zwagerman.
Vorige week riepen ook de ouderenorganisaties het kabinet op tot een onafhankelijk onderzoek. “Nu sprake is van de hoogste oversterfte die Nederland sinds de Tweede Wereldoorlog heeft gekend, móet één en ander snel onderzocht worden,” schrijven ze in een brief.
Uitgestelde zorg, eenzaamheid of vaccinaties
Er overleden in de eerste week van het nieuwe jaar zo’n 3450 mensen, bijna 150 meer dan verwacht. Onder mensen jonger dan 80 jaar is nog altijd sprake van oversterfte. Sinds begin augustus zijn er volgens het CBS veel meer mensen overleden dan normaal.
Het RIVM en het CBS doen onderzoek naar de oversterfte, maar Omtzigt pleit voor een onafhankelijk onderzoek. De studie moet duidelijk maken of de oversterfte te maken heeft met uitgestelde zorg, eenzaamheid en of er een relatie is met vaccinaties.
Het giert de pan uit
Eerder deze week zei Omtzigt dat het onverstandig is om dit het RIVM te vragen het onderzoek te doen.
Uit gegevens van de website Our World in Data blijkt dat de cumulatieve oversterfte in Nederland de afgelopen maanden hard is opgelopen. Of om in de woorden van emeritus hoogleraar Pierre Capel te spreken: het giert de pan uit:
Huh?! pic.twitter.com/5Xn7NOZAPB
— Arno Wellens (@ArnoWellens) January 13, 2022
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Wat als we in een computersimulatie leven?
Kijk: Baudet werd in 2018 uitgelachen toen hij waarschuwde voor torenhoge energierekening
Medische studies zijn vrijwel altijd nep en deze wetenschapsjournalist legt hier haarfijn uit hoe dat komt
‘Religieuze indoctrinatie is kindermisbruik’
Zorgmedewerker die 2 dagen na coronavaccin overleed ‘was kerngezond’
VIDEO: “Buitenaardsen gezien in geheime ondergrondse bases”
13-jarige Jacob valt 3 dagen na tweede Pfizer-prik dood neer
Hoogleraar over universiteiten: ‘Ze zijn meegegaan in de radicalisering van woke, gedachtenpolitie en cancelcultuur’
Geheime vaccincontracten met Pfizer vrijgegeven en wat er in staat is ronduit schokkend