Het Openbaar Ministerie deed niets met de 70.000 aangiftes tegen minister Hugo de Jonge wegens onder meer discriminatie tegen mensen die zich niet wilden laten vaccineren tegen corona.
Via een meldpunt dat nota bene door onder anderen De Jonge in het leven is geroepen, proberen ze nu alsnog gerechtigheid te krijgen.
Op sociale media schrijft demissionair minister De Jonge dat in Nederland iedere dag discriminatie voorkomt, maar dat slechts drie procent daarvan in beeld is. Om de strijd tegen discriminatie beter aan te kunnen, heeft hij dinsdag een meldpunt geopend. Discriminatie melden kan nu via het nummer 0800-0880 of via discriminatie.nl.
In Nederland komt iedere dag discriminatie voor. Maar slechts 3% daarvan is in beeld. Om de strijd tegen discriminatie beter aan te kunnen gaan openen we vanaf vandaag één meldpunt. Discriminatie melden kan nu via het nummer 0800-0880 of via https://t.co/h4q3Z8q1y3. pic.twitter.com/Ern7V4XAFn
— Hugo de Jonge (@hugodejonge) January 9, 2024
Heel wat dergelijke meldingen
X-gebruiker Inge Justa besloot de lijn te bellen, maar kon helaas geen melding meer doen van medische discriminatie (coronapaspoort). ‘Het is langer dan een jaar geleden’, zei een vriendelijke meneer aan de andere kant van de lijn.
Er is goede hoop: de vriendelijke meneer zei ook dat er ‘heel wat dergelijke meldingen’ binnekomen en dat daarom wellicht de termijn van een jaar opgerekt zou kunnen worden in de toekomst.
Ook neuroloog Jan Bonte volgde het advies van De Jonge op en heeft op de website een geval van discriminatie gemeld. “Het gaat om een langdurige discriminatie door Hugo de Jonge, op dat moment minister van VWS, die het nodig vond om de ongevaccineerde medemens te kleineren, te dehumaniseren, te demoniseren en zo mogelijk uit te sluiten van de maatschappij,” schrijft Bonte.
Toch maar even het advies van @hugodejonge opgevolgd, en een geval van discriminatie gedaan.
Ik hoop dat de overheid hier iets mee gaat doen.
Vast wel. #discriminatie pic.twitter.com/Hbk1sYywOs
— Jan B. Hommel (@john_bumblebee) January 10, 2024
‘Laten we allemaal een melding doen. Iedereen’
“Ik weet al dat u niets met mijn melding gaat doen. Want deze site is alleen bedoeld voor […] politiek correcte meldingen. Maar ik doe het toch. Zodat u niet kunt zeggen dat u niet op de hoogte was van de meest schandalige, meest grootschalige en meest misdadige discriminatie sinds de Tweede Wereldoorlog,” voegt hij toe.
Medisch adviseur Wendy Mittemeijer roept iedereen op om een melding te doen. “Met uitingen als ‘ongevaccineerden houden bedden bezet die voor gevaccineerden bedoeld zijn’ en het QR-uitsluitsysteem, discrimineerde de staat ongevaccineerden door apartheid bij het volk te introduceren en alleen deze groep de toegang tot de samenleving te geven na een ongewilde medische interventie (een onzinnige invasieve test in je neus). Dit is discriminatie op basis van vaccinatiestatus en verboden in Nederland,” zegt ze.
Waardering voor de grote inzet van gemeenten en corporaties in 2023 om ruim 30.000 statushouders te huisvesten. Ook in 2024 zullen veel woningen nodig zijn. Om statushouders een thuis te geven, maar ook starters en alle andere woningzoeken. Daarop is alle inzet gericht. https://t.co/vpmDdS6PXR
— Hugo de Jonge (@hugodejonge) January 9, 2024
Gediscrimineerd door eigen overheid
Over discriminatie gesproken. De Jonge spreekt op X zijn waardering uit voor de grote inzet van gemeenten en corporaties in 2023 om ruim 30.000 statushouders te huisvesten. “Ook in 2024 zullen veel woningen nodig zijn. Om statushouders een thuis te geven, maar ook starters en alle andere woningzoekenden.”
“Hugo de Jonge geeft de volgorde van toewijzen aan. Statushouders eerst. Pietje en Marietje sluiten achter in de rij aan. Gediscrimineerd door eigen (lokale) overheid,” reageert fractievoorzitter van FVD in de gemeente Land van Cuijk Marianne Akkermans.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Mysterieuze fenomenen vastgelegd in bovenste atmosfeer
‘Topje van de ijsberg’: alarmerend Duits onderzoek over ernstige bijwerkingen na prik
Kijk: Expositie met buitgemaakte westerse tanks in Moskou trekt ‘honderdduizenden’ bezoekers
300 wetenschappers: “Genetisch gemodificeerd voedsel niet bewezen veilig”
YouTube censureert maidenspeech van politicus, kijken dus: ’30 minuten aan waarheidsbommen’
Bewijs voor ‘één van de grootste doofpotaffaires’ in de luchtvaart ooit
Zo los je de schuldencrisis op: twaalfjarige ontmaskert bankwezen (video)
Moeten we bang zijn voor de mazelen? Kinderarts legt in dit interview uit hoe het écht zit
Zakenman neemt het op tegen Britse overheid: ‘Lockdown is illegaal’