De algemeen directeur van farmareus Bayer, Marijn Dekkers, heeft tijdens een conferentie gezegd dat een nieuw kankermedicijn is bedoeld voor patiënten die het zich kunnen veroorloven. De Nederlander haalde zich de woede van veel mensen op de hals.
In India doet Bayer er alles aan om te voorkomen dat de overheid een goedkope variant van het medicijn Nexavar op de markt brengt. De Indiase overheid had de plaatselijke medicijnmaker Natco daartoe opdracht gegeven.
Bayer rekent 67.000 dollar per patiënt per jaar voor het middel. Natco wil Nexavar voor 177 dollar op de markt brengen. Het congres in Londen vond plaats in december, maar de aandacht werd er nu op gevestigd door Business Week.
Dekkers sprak op het congres van ‘diefstal’. “We hebben dit medicijn niet ontwikkeld voor de Indiase markt,” zei hij. “We hebben het ontwikkeld voor westerse patiënten die het zich kunnen veroorloven.”
“Bayer geeft toe dat de medicijnen die ze maakt zijn bedoeld voor de rijkste patiënten,” reageerde Artsen Zonder Grenzen woedend. “Dit toont aan wat er mis is met de farmaceutische industrie. Ziektes waar ze geen winst uit kunnen halen negeren ze, en met patiënten die niet kunnen betalen wordt geen rekening gehouden.”
Minister Schippers van Volksgezondheid sloot in 2012 een geheime medicijndeal met Bayer, een bedrijf dat nog altijd worstelt met zijn naziverleden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Tijdreiziger’ die uit 6491 beweert te komen slaagt voor leugendetectortest. Bekijk hier de video
Hèhè, overheidswetenschapper geeft toe: ‘Lockdown was kolossale fout’
Erkenning voor journalisten die hun baan verloren omdat ze Monsanto wilden ontmaskeren
De gebeurtenissen stapelen zich op, maar het blijft oorverdovend stil: waarom horen we hier niets over?
Kritiek op Kuipers omdat hij weigert coronapas te schrappen: ‘Je maakt jezelf belachelijk’
Holocaust-overlevende vergelijkt covidbeleid met Tweede Wereldoorlog: waar blijft de commotie?
Prominent figuur uit cryptowereld dood gevonden na tweet over ‘sekshandelnetwerk van CIA, Mossad en pedo-elite’
Maya-metropool in jungle van Guatemala ontdekt. Dit is de grootste archeologische vondst in 100 jaar
Wonderkind bouwde op haar 14e eigenhandig een vliegtuig. Is dit de nieuwe Einstein?