Demissionair zorgminister Kuipers (D66) verlaat per direct de politiek, laat hij weten op sociale media. Kuipers gaat in het buitenland aan de slag.
Er is een ‘bepaalde ingangstermijn’ gekoppeld aan zijn nieuwe baan, waar hij later pas meer duidelijkheid over kan geven. Twee jaar geleden werd Kuipers minister van Volksgezondheid nadat hij bekendheid had gekregen tijdens de coronacrisis. De ‘beddenbaas’ gaf updates over de situatie op de ic’s.
Kuipers is de derde D66-bewindspersoon die in korte tijd het kabinet verlaat. Eind vorig jaar kondigde Sigrid Kaag haar vertrek aan als minister van Financiën. Ze gaat voor de VN de wederopbouw van Gaza coördineren. Ook Gunay Uslu stopte als staatssecretaris voor Cultuur en Media.
Vandaag heb ik de Koning verzocht om mij per 10 januari ontslag te verlenen als minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Lees hieronder mijn brief ⤵️ pic.twitter.com/51yPfz41M8
— Ernst Kuipers (@ministerVWS) January 10, 2024
Volgt hij Tedros op?
Er is veel kritiek op het besluit van Kuipers om met onmiddellijke ingang te stoppen. “Minister Kuipers verlaat het zinkende schip en laat ons achter met de puinhoop van de Wpg (Wet publieke gezondheid),” reageert oud-Kamerlid Wybren van Haga. “Precies voor het cruciale oversterftedebat en de aanstaande parlementaire enquête kiest hij voor een vlucht naar het buitenland.”
FVD-fractiemedewerker Annelies Strikkers vult aan: “Iets met een zinkend schip verlaten.”
“En weer vertrekt een minister naar het buitenland. Misschien volgt Kuipers bijvoorbeeld Tedros op?” vraagt terugkerend Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD) zich af. “Dat zou verklaren waarom hij de griezelige ‘one health’-filosofie van de Wereldgezondheidsorganisatie doordrukt en een WHO-verdrag wil tekenen dat niet in het Nederlands belang is.”
Opgerot staat netjes
Journalist Joost Niemoller schrijft: “Voor al die nu zo ijlings vertrekkende ministers heeft het landsbelang nooit geteld. Ze waren hier in between internationale jobs, en dienden internationale belangen. Ze hebben het leven van de gemiddelde Nederlander geen centimeter vooruit geholpen. Opgerot staat netjes.”
Vorige maand vertrok ook secretaris-generaal Marcelis Boereboom van het ministerie van Volksgezondheid.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Als Trump het bewijs op tafel had gelegd, zou er een burgeroorlog zijn uitgebroken
‘Dit moet je zien: de krankzinnige asielsituatie in Nederland’
YouTube wil niet dat je deze explosieve film over Oekraïne ziet
Kees Faasse (78) probeert mensen wakker te schudden met advertenties in de Volkskrant. Hoe vrij zijn we nog?
Finse geluidstechnicus: “Geluiden in Bosnische piramides zijn niet natuurlijk”
Op deze 7 manieren beschadigt junkfood je lichaam al in minder dan 9 dagen
Rode, gele en groene vliegende schotels hangen uren boven bases op Zuidpool. Lees erover in dit CIA-document
Kijk en huiver: Nederlandse journalist laat in Oekraïne zien waar ons belastinggeld naartoe gaat
Virale video: Greta Thunberg kan simpele vraag niet beantwoorden zonder script