Huisarts Jan Vingerhoets kreeg een boete voor het voorschrijven van ivermectine aan mensen met COVID-19. Hij werd hard aangepakt door de gezondheidsinspectie.
Vingerhoets vocht de boete aan en verloor, waarna hij in hoger beroep ging bij de Raad van State.
In onderstaande video spreekt Maria-Louise Genet met Vingerhoets over deze zaak die de medische en juridische wereld op scherp zet:
Bredere implicaties
Ook enkele collega-artsen kregen boetes opgelegd wegens het voorschrijven van ivermectine aan COVID-19-patiënten, een handeling die de inspectie als onrechtmatig beoordeelt.
Tijdens het gesprek geeft huisarts Vingerhoets toelichting op zijn handelwijze, de juridische strijd die hij voert, en de bredere implicaties voor de autonomie van artsen en het vertrouwen tussen arts en patiënt.
De zitting vindt op 1 augustus aanstaande om 11.00 uur plaats bij de Raad van State aan de Kneuterdijk 22 in Den Haag.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Er is géén klimaatcrisis. 500 wetenschappers doen dringende oproep aan VN-baas
Water op maan mogelijk afkomstig van zon
Kijk: Presentatrice dringt aan op vaccinatieplicht en zakt live op tv in elkaar
In Roemenië is zojuist iets ongelooflijks gebeurd: ‘Weer een NAVO-coup in Europa!’
Overheid schakelt opnieuw landsadvocaat in om Woo-verzoeken Wybren van Haga te blokkeren: ‘Wat willen ze verbergen?’
‘Transparant’ World Economic Forum kan door FVD opgevraagde notitie na 3 maanden nog niet sturen
Zeldzame UFO-wolk zweeft boven Verenigd Koninkrijk
In dit filmpje van 4 minuten vernietigen 4 klimaatwetenschappers de global warming-mythe
Tony Blair pleit op het WEF voor ‘digitale infrastructuur’ om bij te houden wie gevaccineerd is