De speech van minister Kaag op het D66-partijcongres werd zaterdagmiddag onderbroken door ondernemer Lydia Daniel. “Ik voel mij verraden. Door u specifiek en door de mensen hier in deze zaal.”
Kaag verweet haar dat ze haar verhaal ‘ook op een andere manier had kunnen vertellen’. “Dat is niet zo, want uw partij heeft mij zelfs geblokkeerd op social media,” bracht Daniel daar tegenin. “Dat is hoe erg u vrouwen de mond snoert!”
“Dankzij uw partij hebben mannen hun weg gevonden naar onze sport, onze kleedkamers, naar onze toiletten. Dit is geen vooruitgang, dit is achteruitgang en dat accepteren we niet,” zei ze, terwijl er boegeroep klonk.
Activist verstoort speech Sigrid Kaag #D66congres pic.twitter.com/9kPJy8YGSX
— Arnews (@ARnewsNL) May 13, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Heldin
Daniel krijgt veel steun. “Wat een heldin is Lydia Daniel die op het partijcongres van D66 een hele zaal vol met deugvolk even de waarheid vertelt. You go girl!” twittert rechtsfilosoof Raisa Blommestijn.
Annelies Strikkers constateert: “Zwarte feministe breekt in bij speech van Kaag en wijst op het afnemen van vrouwenrechten bij het steeds meer faciliteren van de woke- en transgender-ideologie. Wordt uitgejouwd door een roomblanke zaal vol D66’ers.”
Op Twitter schrijft Daniel: “I said what I said.” Waarop Tweede Kamerlid Simone Kerseboom (FVD) zegt: “Loud and clear!”
Kletspraat
“Eerlijke actie tegen hypocriete diversiteit-kletspraat van D66,” vindt journalist Roderick Veelo. Jurist Sietske Bergsma voegt toe: “Niet de diversiteit en inclusiviteit die ze bij D66 bedoelen.”
Peter Vlemmix, mediadirecteur van Ongehoord Nederland, was vorig jaar op een partijcongres van D66. “Net voor het persmoment werden een zwarte vrouw en dame met hoofddoek pal naast Kaag gezet. Ik vond dat pijnlijk om te zien,” aldus Vlemmix.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Terwijl Nederlanders al 10 jaar op wachtlijst staan, wil minister evacués uit Gaza voorrang geven op woning
Staand eten of zittend eten – wat is beter voor onze spijsvertering?
Raad eens door wie al die accounts van ‘rechtsextremisten’ worden beheerd
UFO-fanaat legt mysterieus rood object vast in de ruimte. Is dit een buitenaardse satelliet?
Japanse meester toont de kracht van chi door dieren in slaap te laten vallen
Dit interview is wellicht het beste wat je ooit zult lezen over global warming. Alle leugens op een rij
Drie voormalige topmannen Anglo Irish Bank opgepakt
Oud-wetenschapper NASA presenteert bewijs voor bestaan buitenaards leven
Opkomst IS is geregisseerd en gefinancierd door de VS als bondgenoot van Israël. Yasmina Haifi kan na 4 jaar vrijuit praten