Minister Kaag kwam zondag naar het Overijsselse Diepenheim voor een politiek debat in cultuurcentrum Herberg de Pol. Demonstranten hadden de toegang tot het centrum geblokkeerd met trekkers. Ze stonden de minister op te wachten met fakkels om haar ‘warm welkom te heten’.
De politie was zichtbaar aanwezig, maar zegt dat er geen aanleiding was om in te grijpen of iemand te arresteren.
Op beelden is te zien dat ze richting het cultuurcentrum loopt en vervolgens rechtsomkeert maakt om een praatje te maken met de betogers, die hun onvrede uiten. De media schreven vervolgens dat ze was ‘geïntimideerd’ door ‘complotdenkers’.
— Sigrid Kaag (@SigridKaag) February 20, 2023
Wat een pathetische zelfingenomenheid
Op Twitter doet de D66-leider er nog een schepje bovenop. “De waarden die ons verbinden, staan onder druk. Niet alleen politici, maar ook politieagenten, verpleegkundigen, wetenschappers en journalisten worden geconfronteerd met aangewakkerde verdachtmakingen en complotten. Dat is gif voor onze democratische rechtsstaat,” schrijft ze in een verklaring.
“Ik zal altijd het gesprek aan blijven gaan. Met iedereen. Overal. Het blijft mijn overtuiging dat luisteren beter is dan schreeuwen en dat we van elkaar kunnen leren met oprechte belangstelling voor elkaar. Maar laat er geen misverstand over bestaan: ik laat me niet intimideren of afleiden van de inhoud,” beweert ze.
De minister oogst veel kritiek. “Wat een pathetische zelfingenomenheid. Jezelf opblazen tot ‘held’. Wie de filmpjes zag wist wat er echt gebeurde: Gewone mensen wilden een gesprek aan, en kwamen met argumenten. Kaag reageerde alleen met een hooghartige frase: ‘Ik begrijp uw woede.’ Alsof ze de koningin is,” zegt journalist Joost Niemoller.
Wie is toch dit mens?
Neuroloog Jan Bonte vraagt: “In Kaag circuleert geen bloed. Kaag produceert geen urine. Kaag kent geen zweet en geen tranen. In Kaag circuleert alleen dedain. Ze plast dedain, ze zweet dedain en ze huilt dedain. Wie is toch dit mens?”
“Ja, vreselijk dat die klimaatterroristen met elkaar willen debatteren over hoeveel geweld tegen mensen ze acceptabel vinden en hoeveel jaar gevangenisstraf ze daarvoor maximaal willen incasseren,” schrijft columniste Marianne Zwagerman. “Of bedoelde je dat niet?”
Econoom Rein de Vries stelt: “Slachtofferrol en totale verdraaiing van feiten, daarna de moraalkaart spelen en standvastig doen. Alsof het je om Nederland gaat. Kaag doet het voor de verkiezingen. Uiterst lachwekkend weer dit. Trap er niet in.”






Organisatie ‘grootste demo ooit’ aan alle kanten geblokkeerd: ‘Wat is dit voor onzin?’
Gideon van Meijeren pleit voor fundamentele verandering: ‘Het hele systeem is corrupt’
Coronavaccins ’te gevaarlijk’: Duitse EK-elftal wordt beschermd tegen bijwerkingen
Groep Europarlementariërs dringt er bij Commissie op aan om coronavaccins van de markt te halen
Verbod op kwikvullingen in Europa. Is dit het begin van het einde?
VIDEO: ‘Resten van 2000 jaar oude verzonken stad gevonden voor kust Tanzania’
Kijk: Het gemak waarmee Rutte een draai van 180 graden maakt
WEF heeft nieuwe en verontrustende manier gevonden om internetcensuur te rechtvaardigen
Oud-advocaat: we mogen concluderen dat onze rechterlijke macht zo langzamerhand verrot tot op het bot is