De minister van VWS stuurde op 23 maart 2021 een Kamerbrief waarin hij het succes van de mRNA-vaccinaties tegen corona beschreef. Daarbij toonde hij onderstaande grafiek ter illustratie.
Statisticus Herman Steigstra en onderzoeker Anton Theunissen hebben in de grafiek de start van het vaccineren bij de verpleeghuizen aangegeven. De eerste vaccinatie werd halverwege februari 2021 gezet en de vervolgprik een maand later.
De daling van het aantal ‘besmettingen’ was in december 2020 al ingezet, blijkt uit de grafiek. Die dalende lijn zette zich voort. De momenten van vaccineren lijken hierop geen enkele invloed gehad te hebben, aldus Steigstra en Theunissen.

Stijgingen
Er zijn zelfs stijgingen van het aantal overlijdens te zien kort na beide vaccinatierondes.
Het tweetal wijst erop dat uit cijfers van het CBS blijkt dat gevaccineerden in de eerste maand na vaccinatie een grotere kans hadden om te overlijden aan COVID-19 dan ongevaccineerden.
Steigstra en Theunissen hebben de vaste Kamercommissie VWS een officiële brief gestuurd met het verzoek eens kritisch te kijken naar de misleidende informatie die de minister aan de Kamer verstrekte.
Twee vragen
Ze willen graag antwoord op twee vragen. Vraag één: bent u het met ons eens dat de Kamer verkeerd is voorgelicht door de minister, door te stellen dat vaccinatie het aantal besmettingen snel heeft doen afnemen zoals hij schrijft in zijn Kamerbrief?
En vraag twee: bent u het met ons eens dat er in deze grafiek, bevestigd door het CBS, geen aanwijzingen te vinden zijn dat vaccinatie een gunstig effect heeft gehad in de strijd tegen COVID-19?
Lees de brief hier.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.







Ze spreken van ‘de ontwaking’: Australische vrouw ‘deelt boodschappen van aliens’
NOS: 38C in Siberië, warmt keihard op! Ondertussen in Siberië: ongewoon koud, sneeuw in juli
Analist: “Mislukte couppoging in Turkije was valse vlag-operatie”
Blootstelling aan 5G zal permanente huidproblemen en ontstekingen veroorzaken. Wat kunnen we nog meer verwachten?
Bekendmaking van buitenaardse hulp: Heeft u de moed?
Mysterieuze knallen in Groot-Brittannië en New York veroorzaakt door stealthvliegtuig?
“Alleen pedofielen en verkrachters mogen hoge functies bekleden omdat zij makkelijk te chanteren zijn”
Bulderend geluid Canada intensiveert
Duitse journalist filmt in Amsterdams ziekenhuis: ‘Vrijwel geen coronapatiënten gezien sinds 10 juni’