FVD-voorman Thierry Baudet zei tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen dat de positie van Rusland in het conflict met Oekraïne ‘heel begrijpelijk’ is.
“De NAVO heeft Rusland in een situatie gedwongen waarin het land eigenlijk niets anders meer kon,” lichtte hij toe.
“Rusland zegt steeds: de Krim Russisch, soevereiniteit of onafhankelijkheid voor de Oost-Oekraïense Russische republieken en ten derde militaire neutraliteit van Oekraïne, zodat het een bufferstaat is tussen de NAVO enerzijds en Rusland anderzijds. Die drie eisen van Rusland lijken mij alleszins begrijpelijk en redelijk,” zei Baudet.
‘Propaganda uit het Kremlin’
Jan Paternotte (D66) liep vervolgens naar de interruptiemicrofoon en vroeg hem ‘waar hij dat nou allemaal vandaan haalt’.
“Rusland is het oosten van Oekraïne binnengevallen, heeft de Krim bezet, heeft MH17 uit de lucht geschoten, is vervolgens een massale invasie begonnen, schiet duizenden raketten af op ziekenhuizen, scholen en appartementencomplexen en zorgt ervoor dat er tienduizenden Oekraïense burgerslachtoffers zijn gevallen,” beweerde Paternotte.
Hij voegde toe dat ‘het Kremlin het bijna niet beter kan verwoorden dan hoe Baudet dat hier doet’.
Typisch voor het niveau
“Dat is natuurlijk weer typisch voor het niveau van het debat in dit land en vaak ook hier in de Tweede Kamer,” merkte Baudet op.
De uitspraken van Paternotte stuiten neuroloog Jan Bonte ontzettend tegen de borst. Hij vindt dat Baudet het gelijk hier volledig aan zijn zijde heeft.
Groene slijm op de microfoon
“Maar vooral de laatste opmerking van Paternotte laat zien wat voor een enorme vieze, groene, stinkende, slijmerige politieke snottebel deze man is,” aldus Bonte. “Nee, het is niet de ‘propaganda uit het Kremlin’ wat Baudet hier zegt. Dit is wat andere mensen jaren zeggen, ook zeer gerespecteerde experts in de geopolitiek, zoals John Mearsheimer.”
De neuroloog hoopt dat er na de verkiezingen van D66 niets anders overblijft dan wat groene slijm op de microfoon.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Onderzoekers: “Jezus genas zieken met medicinale cannabis”
Jensen en Café Weltschmerz genoemd in overheidsrapport over ‘radicaal en extremistisch gedrag’
Verwijzing naar ‘Baal’ in Epstein-bestanden roept vragen op na heftig interview met familielid
Lareb en CBG komen met ronkende ‘factcheck’: ‘Autisme komt écht niet door vaccinaties’
Joe Biden wordt vlak voor einde presidentschap stilletjes ‘Master Mason’-vrijmetselaar
ADHD: Zit het allemaal tussen onze oren?
Grote projecten? Zo lost tijdelijke bouwapparatuur je problemen op
Website ex-basketballer Shaquille O’Neal plaatst bericht over 9/11 als inside job
Israëlische politicus roept op tot totale vernietiging van Gaza, maakt vergelijking met Dresden en Hiroshima