Johan Derksen heeft zich de woede van veel Nederlanders op de hals gehaald met uitspraken over de boeren. Maandagavond liet hij zich in de uitzending van Vandaag Inside weinig enthousiast uit over de aanwezigheid van de boeren in Nederland en het “stikstofprobleem”. Dat zette kwaad bloed bij veel kijkers en op sociale media ging het dan ook flink los.
Derksen verwees naar een rapport dat voormalig ASML-topman Peter Wennink in opdracht van het demissionair kabinet-Schoof heeft geschreven om ‘een onafhankelijk advies uit te brengen over het toekomstige verdienvermogen van Nederland’.
(Video verwijderd? Klik hier...)Volgens Johan Derksen moeten we van de boeren af en zijn de boeren verantwoordelijk voor alle problemen in Nederland.
Veel dommer als Derksen zijn er niet veel op de Nederlandse tv.#vandaaginside#johanderksen pic.twitter.com/KSRfedRMHl— Chris Kramer (@ChrisKramer1973) December 16, 2025
Dat pleuren we in de vuilnisbak
Hij maakte daarbij gebruik van een klankbordgroep, met daarin onder anderen oud-premier Balkenende, burgemeester Sharon Dijksma (WEF), burgemeester Jeroen Dijsselbloem, voormalig president van De Nederlandsche Bank Klaas Knot, SER-voorzitter Kim Putters en voorzitter van VNO-NCW Ingrid Thijssen (D66). Dan weet je het wel.
“Het is weer hetzelfde clubje mensen,” merkte columnist Marianne Zwagerman in haar podcast met Maurice de Hond op. “Zo van: ‘Oké, de kiezer heeft gesproken, dat pleuren we in de vuilnisbak, dan komt bestuurlijk Nederland even langs en gaat met elkaar bepalen wat er moet gebeuren’.”
Hele harde analyse
Wennink – Derksen noemde hem ‘een hele goeie man’ – zegt in zijn rapport dat de boeren verantwoordelijk zijn voor alle uitstoot in Nederland en ons hebben opgezadeld met een stikstofprobleem, maar nauwelijks iets toevoegen aan onze economie.
“Dus, we moeten van die boeren af,” stelde Derksen. “Dan zijn we van de stikstof af en de economie schaadt het niet. Dat is een hele harde analyse, maar dat houdt in dat de BBB volledig overbodig is. Ze kunnen er nu nog een plattelandspartij van maken, maar eigenlijk is die partij te licht voor een zware politica als Mona Keijzer.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Paranormaal medium verschijnt aan Joran van der Sloot
De Plejadiërs, de Verzetsbeweging en het ultimatum
Waarom tomaten supergezond zijn
Verloren stad opgegraven in Cambodja
Het draait om geopolitiek, het onder druk zetten van andere landen. Deze Greenpeace-activist ontdekt de waarheid over chemtrails
Dit is het grootste schandaal ooit. Voormalige openbaar aanklager verwacht vervolging hoge overheidsfunctionarissen VS
VIDEO: Een zomer vol supermanen in aantocht
7 Nederlandse ministeries zijn gekoppeld aan het World Economic Forum
Advocaat maakt zich ernstig zorgen om democratische rechtsstaat: ‘Demonstratierecht in Nederland is in gevaar’