Journalist Arnold Karskens gaat op 27 februari aangifte doen tegen de NOS en hoofdredacteur van NOS Nieuws Marcel Gelauff wegens discriminatie en misbruik van overheidsgelden.
Karskens volgde ongeveer 1,5 jaar het NOS Journaal en de website NOS.nl op de voet en betrapte de publieke omroep in die periode talloze keren op discriminatie en berichtgeving die in strijd is met de Mediawet.
Volgens de journalist verspreidt de NOS ook nepnieuws, maar dat is in Nederland niet strafbaar.
Onfair behandeld
Vorig jaar liet Gelauff weten dat hij de kritiek van Karskens niet deelt.
“In 16 maanden ben ik gestuit op wat ik noem: een kwalijke zweem van georkestreerde christenhaat, antisemitisme en discriminatie van blanken,” stelt hij.
“Nederlandse politieke partijen en presidenten als Donald Trump, die niet de goedkeuring wegdragen van de NOS-redactie, worden onfair behandeld,” vervolgt hij.
Liegt
“Daarentegen worden onderwerpen als het kinderpardon, waar de redactie zich achter schaart, positief belicht,” klinkt het.
De NOS liegt met statistieken en verzwijgt humanitaire rampen indien niet opportuun, aldus Karskens. “Er is sprake van sjoemeljournalistiek.”
Schending
Hij benaderde ook ministers Kajsa Ollongren (D66) en Arie Slob (CU), maar zij hebben niet (inhoudelijk) gereageerd.
Advocaat Esther Vroegh, die de aangifte heeft opgesteld, schreef: “Je zou de conclusie kunnen trekken dat [de NOS] overheidsgelden voor andere doeleinden heeft aangewend dan waarvoor zij bedoeld zijn, namelijk onafhankelijke berichtgeving. Dientengevolge kan er sprake zijn van een schending van artikel 323a Strafrecht.”
Bekijk ook onderstaand filmpje:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Hoofdauteur van studie over giftige deeltjes in vaccins spreekt zich uit. Loop jij gevaar?
5 Ayurvedische kruiden die kankercellen vernietigen
VIDEO: Dit gebeurt er als je een Rothschild-bankier confronteert
Gideon van Meijeren waarschuwt: ‘Nederland zoals we dat kennen, zal ophouden te bestaan’
Je lichaam effectief ontgiften met oil pulling of olie trekken
VIDEO: “Roswell-UFO was niet alleen en maakte deel uit van een vloot”
Congreslid roept Amerika op te stoppen met het steunen van terreurgroepen als Al Qaida en IS
De schokkende waarheid komt aan het licht: Amerika bewapent ISIS…
Deze 8 voorspellingen deed het World Economic Forum voor 2030