De Indiase journalist Rajesh Pawar brengt geregeld verslag uit vanuit Kiev. Volgens hem zijn de beweringen van de Oekraïense autoriteiten over grootschalige verwoestingen als gevolg van Russische bombardementen onwaar.
Niet eerder sinds de Tweede Wereldoorlog is er zoveel propaganda verspreid, aldus Pawar. “Enkele dagen geleden werd geclaimd dat Rusland een vacuümbom had ingezet in Oekraïne. Die bewering bleek onjuist te zijn,” zei de journalist, terwijl hij live verslag deed voor India Today.
Pure propagandatrip
Pawar zei ook dat de Oekraïense autoriteiten in Kiev een tour hadden georganiseerd voor 100 buitenlandse journalisten. De autoriteiten toonden de journalisten twee beschadigde gebouwen.
“Ze konden ons geen nevenschade aan burgergebouwen in Kiev laten zien. Het was een pure propagandatrip om Rusland in een kwaad daglicht te stellen,” benadrukte de journalist, die in het Indiase leger heeft gediend.
Ook tijdens een bezoek aan havenstad Marioepol, waar volgens de Oekraïense autoriteiten een kinderziekenhuis zou zijn verwoest door Russische luchtaanvallen, kon Pawar geen bewijs vinden voor schade aan burgergebouwen, wat haaks staat op berichten in de westerse media.
Azovbataljon
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Lavrov zei dat het ziekenhuis werd gebruikt door extremisten van het beruchte Azovbataljon. Enkele dagen voor de bombardementen informeerde Rusland de VN dat er geen patiënten of medewerkers meer aanwezig waren in het kinderziekenhuis. Volgens Lavrov had het Azovbataljon alle patiënten en medewerkers het ziekenhuis uitgegooid.
Rusland heeft altijd gezegd dat het burgers met rust laat tijdens de militaire operatie, die is gelanceerd op verzoek van de bewoners van Donbass in Oost-Oekraïne.






Gideon van Meijeren zit sinds deze week in de parlementaire enquêtecommissie corona en wil dat er tribunalen komen
Zoveel hartstilstanden hebben zich al voorgedaan in de Europese sportcompetities
De Grote Reset: een zet van de financiële elite
BBB voorkomt automatische goedkeuring WHO-gezondheidsregels, kabinet wijst voorgestelde wijzigingen af
Emeritus hoogleraar: ‘Nederlandse artsen en instanties mogen de negatieve effecten van het vaccin niet langer negeren’
Het leger bespioneerde burgers in coronatijd en toenmalig minister Bijleveld wist ervan (ook al zei ze van niet)
Robert Fico: zolang ik premier ben, zal Oekraïne NOOIT lid worden van de NAVO
Waarom is de Australische overheid zo bang voor David Icke?
80 procent van al het licht in het heelal is zoek