Het aantal kankergevallen is in Engeland naar recordhoogte gestegen. Er worden bijna 1000 mensen per dag gediagnostiseerd met kanker, blijkt uit de jongste cijfers van de Britse gezondheidsdienst NHS.
Er zijn in 2022 in Engeland 346.217 kankergevallen geregistreerd, een stijging van 5 procent ten opzichte van 2021. Er zijn vooral veel nieuwe gevallen van prostaatkanker gediagnosticeerd.
De Cancer Registration Statistics laat zien dat het aantal kankergevallen bij mannen in 2022 met 7 procent is gestegen, van 167.917 naar 180.877.
Flink cashen met turbokankers
Bij meer dan de helft van het aantal nieuwe gevallen ging het om prostaat-, borst-, long- of darmkanker.
Pfizer verdiende eerst miljarden aan de COVID-vaccins en nu staat de farmareus op het punt flink te cashen met ‘turbokankers’. Pfizer verwacht dat zijn nieuwe kankermedicijnen van Seagen tegen 2030 een slordige 10 miljard dollar zullen opleveren. De farmaceut heeft Seagen overgenomen voor 43 miljard dollar.
Race
Toen de omzet van Pfizer kelderde door het instorten van de vraag naar coronavaccins, kreeg de koers van de vaccinmaker een dreun. Nu zetten ze vol in op kanker. Toeval?
Farmaceutische bedrijven zijn in een race verwikkeld om alle grote fabrikanten van kankermedicijnen over te nemen. De ene na de andere overname wordt afgerond. Iedereen wil een graantje meepikken.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Vitamine B3 helpt superbacteriën te doden
Dit ervaren mensen na een hartstilstand aan ‘de andere kant’
Marilyn Monroe wilde persconferentie geven over ‘dingen uit de ruimte’
Stikstofbeleid verder op scherp: ‘Gebouwd op drijfzand en fantasiemodellen’
Heb je je altijd al afgevraagd waarom kant-en-klare producten zo goedkoop zijn? Dit is de reden
VIDEO: Reusachtig gat in de grond verschenen bij ‘einde van de wereld’
Emeritus hoogleraar: ‘De hoogste tijd dat Klaus Schwab uit Nederland geweerd wordt’
Mysterieuze steencirkels in Jordanië stellen archeologen voor raadsel
Arts gaat internet over: ‘Ze zijn hier in dit land mensen aan het vermoorden met vaccins’