Minister van Ontwikkelingssamenwerking Sigrid Kaag (D66) trekt 100 miljoen euro uit om de coronacrisis in arme landen te bestrijden. Ze heeft ‘grote zorgen over de mogelijke stille ramp die zich door het coronavirus in arme landen voltrekt’.
Het geld gaat onder andere naar campagnes om handen te wassen en sociaaleconomische hulp.
Het wordt besteed via internationale organisaties zoals het Rode Kruis en de Wereldbank. “Een bescheiden bijdrage,” noemt Kaag het.
Helemaal van de gekke
De minister maakt zich in eigen land niet populair door uitgerekend nu 100 miljoen over te maken naar Afrika.
Zo schrijft Joost Koenders: “Sigrid Kaag is helemaal van de gekke. 100 miljoen naar Afrika sturen terwijl hier elke euro wel 10 keer nodig is. De duizenden miljarden die de afgelopen tientallen jaren gepompt zijn in Afrika hebben door corruptie niks gebracht.”
Corrupte leider
“Het is trouwens een mini-mini-druppel op een gloeiende plaat, 100 miljoen voor Afrika (gaat ze het aan het hele continent geven?). Dat geld komt gewoon weer in Zwitserland terecht op de rekening van een corrupte leider. En dat weet Kaag donders goed,” twittert Mirjam152.
Nikki zegt: “Ja, er is al 450 miljoen op de rekening van Marokko gestort. En nu gaat er maar 100 miljoen Nederlands belastinggeld naar de rest van Afrika? Nou, die zullen straks ook wel in de rij staan voor een associatie-verdragje. Maar geld groeit hier immers aan de bomen, toch Kaag?”
Het kan niet op. Nederland redt de wereld. https://t.co/nsZvDmG3gC
— Syp Wynia (@sypwynia) April 2, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Senator VS wil hennep legaliseren
‘De beerput van het Lareb en het ministerie van VWS is nog veel dieper dan gedacht en nog lang niet leeg’
‘D66 heeft zelf niet door hoe erg ze de plank misslaat met dit filmpje’
Israëlische legerpiloot wordt vredesactivist: “Ik was onderdeel van een terroristische organisatie”
Nieuwe Kamervragen over invloed World Economic Forum: ‘FVD gaat dit monster uit de kast trekken’
Eerste Kamer stuurt minister Kuipers kritische brief over ‘dystopische’ permanente coronawet
Vrije energie: De sterspoel, heilige geometrie en de joulethief ringer
Kreeg België gisteren bezoek van buitenaards leven?
4 manieren waarop cannabis goed is voor je brein en zelfs je leven kan redden