Financiënminister Kaag wil alle banktransacties van Nederland boven de 100 euro gaan monitoren. Ongekende massasurveillance dreigt.
Een nieuwe wet om het ‘witwassen van crimineel geld’ tegen te gaan, is volgens de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) een ‘onrechtmatige inmenging in de grondrechten van burgers’. Als er centrale controle komt, wordt een gevaarlijk pad opgegaan, vreest de autoriteit. “Zoals het wetsvoorstel er nu ligt, kunt u het eigenlijk niet aannemen.”
Bizar gedrag
De jacht op crimineel geld zorgt voor bizar gedrag van banken. Honderdduizenden mensen ontvangen brieven en/of telefoontjes van hun bank waarom ze cash geld opnemen en wat ze ermee gaan doen, of moeten een toelichting geven op hele normale overboekingen, constateert financieel expert Ab Flipse.
Hij kreeg van de Rabobank een brief over de nieuwe tarieven en limieten. Overboeken tot 5000 euro kan in één keer. Het overboeken van grotere bedragen verandert. Zo komt er een wachttijd van vier uur als je een groter bedrag wilt overmaken. Hierdoor is er ‘minder kans op grote schade bij fraude’, stelt de bank.
Wie stopt deze massasurveillance
Flipse is verbolgen. “Onder leiding van Kaag heeft dit kabinet banken dictatoriale bevoegdheden gegeven om alle financiële transacties van de bevolking te volgen en aan banden te leggen. Er heerst een angstcultuur. Dit onder het mom van het bestrijden van witwassen en fraude. Wie stopt deze massasurveillance?” vraagt hij.
O.l.v. #Kaag heeft dit kabinet #banken dictatoriale bevoegdheden gegeven om alle financiële transacties van de bevolking te volgen en aan banden te leggen. Er heerst een angstcultuur. Dit onder het mom van het bestrijden van witwassen en fraude. Wie stopt deze massasurveillance? pic.twitter.com/HdbfYe7XGv
— Ab Flipse (@abflipse) January 27, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Moet je straks verplicht je huis ‘verduurzamen’? Luister naar het antwoord van de staatssecretaris
Wil je demonstreren tegen azc? Graag niet meer dan 45 decibel (fluisteren) geluid maken, aldus de burgemeester
Bilderbergclub heeft zinnen gezet op Zuid-Amerika: President Obama volgt braaf de aanbevelingen
“Na mij, de jihad”: Gaddafi probeerde het Westen te waarschuwen, maar niemand luisterde
Journalist: “Ultieme doel van haviken in Washington is regimeverandering in Rusland”
Bekendmaking identiteit Damsteker maakt veel los: ‘En wij maar betalen…’
Arts laat zien wat hij heeft aangetroffen in het bloed van een 33-jarige ‘gevaccineerde’ patiënt
Meldingssysteem P2000 stilletjes afgeschaft en dit is de opmerkelijke reden
Bijzondere Venusovergang te zien tijdens zonsopkomst