Lidewij de Vos stelde dinsdag in de Tweede Kamer dat Bontenbal verantwoordelijk is voor de verkrachtingen en moorden door asielzoekers, waarna de CDA-leider ontplofte.
“De heer Bontenbal doet nu bij de interruptiemicrofoon weer precies datgene waar ik zo veel problemen mee heb, namelijk die woorden en keuzes in het verdachtenhoekje proberen te zetten, zodat hij zich niet hoeft te verantwoorden voor die verkrachtingen en moorden die ik net heb opgesomd,” zei ze, toevoegende dat asielzoekers zijn oververtegenwoordigd in geweld.
“Ik laat me geen verkrachtingen in de schoenen schuiven,” reageerde Bontenbal.
Eindelijk wordt Bontenbal op zijn plek gezet. Lidewij de Vos stelt dat Bontenbal verantwoordelijk is voor de verkrachtingen en moorden door asielzoekers. Bontenbal ontploft.
Lidewij de Vos: “Dat hij die woorden en die keuzes in het verdachte hoekje probeert te zetten zodat hij… pic.twitter.com/mBfj3gErMH
— Strijder124 (@Strijder124) May 26, 2026
De Vos: “Het beleid van de heer Bontenbal en de coalitie leidt tot dit soort geweld, en dat moet stoppen. De enige manier om dat te doen is door de instroom te stoppen en remigratie te bevorderen.”
De reactie van de CDA-leider: “Op zijn Rotterdams: hoe goor wil je het hebben? Hoe goor wil je het hebben dat je dit soort dingen tegen Kamerleden zegt? Ik begrijp echt niet dat u geen moreel kompas heeft, dat dit soort dingen voor u niet te ver gaan, dat u ontmenselijking gewoon normaal vindt en dat u dat hier uitstrooit alsof het normaal is. Ik zou zeggen: kijk in de spiegel, kijk of je nog een moreel kompas hebt.”
Hij oogst veel kritiek. “Henri Bontenbal die iets zegt over ‘moreel besef’ en ‘ontmenselijking’. In welke parallelwereld leeft deze man? Zeker ook gezien zijn uitspraken over ongevaccineerden?” vraagt neuroloog Jan Bonte zich af.
Als de duvel in een vat wijwater, zo reageert Bontenbal als hij op zijn verantwoordelijkheid voor de toename van de ergste criminaliteit wordt geconfronteerd, stelt juriste Caroline Vonhoff vast.
“En dan het fucking lef om anderen de maat te nemen om maar te ontkennen dat het beleid van Bontenbal leidt tot doden. Zelfs na de moord op Lisa is hij nog te beroerd om maatregelen te nemen. Dus ja, je hebt bloed aan je handen, vindt oud-Eerste Kamerlid René Dercksen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






We hebben nu concreet bewijs dat Google zoekresultaten manipuleert om alternatieve media pijn te doen. Wie staan er op de zwarte lijst?
Vreemde zwaartekrachtsvelden in zonnestelsel trekken objecten uit hun baan. En dat kan maar één ding betekenen
Cointelpro: FBI spoorde Martin Luther King aan tot zelfmoord
Aluminium in voedsel, cosmetica en medicijnen veroorzaakt Alzheimer
Ontslagen farmamedewerkers leggen uit waarom ze geen coronaprik hebben gehaald
Geen enkele fractie in de Tweede Kamer wil luisteren naar experts die kritiek hebben op de NAVO en oorlog in Oekraïne
Syrische president Assad: “Gifgasaanval 100 procent verzonnen”
Lisa (15) heeft dringend medische zorg nodig, maar artsen willen haar elektroshocktherapie geven: ‘Dit kan haar dood betekenen’
‘Unieke gebeurtenis’: 1000 jaar oude ‘lichamen van aliens’ getoond in Mexicaanse Congres