Het asielsysteem is stuk. Mensensmokkelaars verdienen ontzettend veel geld aan onveilige vluchten naar Europa, zei D66-leider Rob Jetten op tv. “Hier komen allerlei mensen binnen die hier soms niks te zoeken hebben en wel heel veel overlast veroorzaken, bijvoorbeeld bij ons in Budel. Die rotte appels moeten we veel harder aanpakken en sneller uitzetten.”
“Mensen die binnenkomen, moeten vanaf dag één de Nederlandse taal leren,” aldus Jetten. Hij zei dat we moeten beginnen met het vastzetten en uitzetten van de ‘kleine groep’ die het verpest voor de rest, die de buslijnen terroriseert en die de winkels overvalt.
Hoe stemde D66 in de Kamer?
Ondertussen stemde zijn partij tegen een motie van BBB-Kamerlid Claudia van Zanten die de regering verzoekt tijdelijk te stoppen met het opvangen van alleenreizende mannen.
Ze diende ook een motie in die verzoekt strengere kaders te ontwikkelen om asielvergunningen eerder te weigeren of in te trekken wanneer er een onherroepelijke gevangenisstraf is opgelegd. D66 stemde tegen.
Ook stemde D66 tegen een motie die verzoekt in alle internationale overeenkomsten afspraken op te nemen over de terugkeer van uitgeprocedeerde asielzoekers.
Meer voorbeelden zie je in het filmpje:
Kijk en huiver.
A zeggen op asiel.
B doen op asiel!
Het kan wel? pic.twitter.com/WyITYjKdUR
— Klassiek Liberaal (@Klas_Liberaal) October 26, 2025
Verder stemde D66 tegen een motie van JA21-leider Joost Eerdmans over elektronische detentie voor uitgeprocedeerde asielzoekers.
De partij van Jetten is daarnaast tegen een taaltoets op B1-niveau als voorwaarde voor een Nederlands paspoort.
D66 stemde tegen een motie over een reisverbod voor zwartrijders van en naar Ter Apel en tegen een motie over strafbaar gedrag meenemen in asielaanvragen.
Publiciste Maaike van Charante zegt over de video: “Telkens het beeld stilzetten om weer een motie te lezen over het aanpakken van problemen met asielzoekers waar D66 tegen stemde, terwijl Rob Jetten in beeld voor een harde aanpak staat te pleiten.”
Columniste en schrijfster Nausicaa Marbe voegt toe: “Au. Dit zijn wel erg veel voorbeelden van inconsistentie.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hoofdepidemioloog IJsland: coronavaccinatie heeft niet geleid tot groepsimmuniteit
Oud-medewerker NOS Journaal doet boekje open over mediacensuur: “We krijgen eenzijdige of verdraaide informatie”
GroenLinks-Kamerlid aangepakt na tweet over Poetin: ‘Wat een tergend laag niveau laat u hier zien’
De geneeskracht van vitamine D: Big Pharma wil niet dat je dit leest
Wierook beter tegen eierstokkanker dan chemotherapie. Is dit straks de nieuwe therapie?
Top 10 plekken op aarde die je nooit zult bezoeken
Hoofd analyse bij de NCTV zegt na ‘kruistocht van Trump tegen pers’ iets over machtsmisbruik: ‘De ironie’
‘Ik ben boerin en wat Caroline van der Plas hier zegt is om te huilen. Ze moet zich schamen’
Overheidsreclame wekt irritatie: ‘Het is vrijwel van de eerste tot de laatste zin onzin’