
Een Duitse farmaciegigant dreigt een Deense hoogleraar met een schadeclaim. De onderzoeker schreef een kritisch stuk over een medicijn van de farmaceut.
Fresenius Kabi dreigt groot materieel in te zetten tegen professor Anders Perner omdat hij een studie heeft gepubliceerd waaruit blijkt dat een medicijn van het bedrijf kan leiden tot nierfalen en bloedingen.
De studie in The New England Journal of Medicine kan als gevolg hebben dat ziekenhuizen overal ter wereld de bloedverdunner hydroxyethylzetmeel niet langer gebruiken voor de behandeling van patiënten met bloedvergiftiging.
Alle mogelijke stappen
Fresenius Kabi stelt dat de studie van Perner incorrecte en misleidende informatie bevat en eist dat de professor het artikel laat verwijderen, corrigeert en in een begeleidend schrijven aankondigt dat het oorspronkelijke artikel onjuiste informatie bevatte.
Wanneer de hoogleraar dat niet doet zal Fresenius Kabi ‘alle mogelijke stappen nemen om iets te doen aan de financiële verliezen die het bedrijf heeft moeten incasseren en die het nog steeds incasseert als gevolg van onjuiste informatie’, schreven de Amerikaanse advocaten in een brief aan Anders Perner.
Ontzet
Fresenius Kabi is een dochteronderneming van de Fresenius Group met wereldwijd meer dan 160.000 werknemers.
Volgens de Deense krant Berlingske zijn wetenschappers in Denemarken ontzet over de methoden die het bedrijf hanteert. Medisch directeur Jannik Hilsted van het Rijksziekenhuis in Kopenhagen spreekt van een poging om academische vrijheid te onderdrukken.
Hilsted ontkent de beschuldigingen en is van mening dat het bedrijf intimidatietechnieken toepast. Het ziekenhuis zal de professor bijstaan in de zaak omdat volgens Hilsted de academische vrijheid op het spel staat.
Het Deens Medisch Genootschap heeft reacties van farmaceutische bedrijven waarbij in dreigende taal wordt gesproken over schadeclaims, scherp veroordeeld.
Bron: Spiegel.de
Gerelateerd:
- Farmareus Pfizer beboet wegens grootschalige omkoping
- Medicijngigant Roche verzwijgt 15.000 sterfgevallen
- Probeert de farma-industrie ons allemaal ziek te verklaren?
- Klokkenluider GlaxoSmithKline onthult misstanden (video)
- GlaxoSmithKline schikt ‘grootste farmafraude in geschiedenis VS’
‘In de gemeente Haarlem heeft het World Economic Forum de macht overgenomen’
‘Belangrijk document’ over buitenaardse vaartuigen gelekt. Is dit de smoking gun?
Is ons universum wel echt?
66 landen doen oproep tijdens Algemene Vergadering VN: ‘Maak einde aan oorlog in Oekraïne’
Lippenstift bevat zware metalen
Amerikaanse coalitie evacueert terroristenleiders uit oosten van Syrië. Waar zijn ze naartoe gebracht?
Sven Hulleman: hierom was Klaus Schwab op het Binnenhof in Den Haag
Is Sodom gevonden? ‘Monsterlijk grote’ vindplaats komt overeen met stad die in de Bijbel door God wordt verwoest
De meedogenloze mondkapterreur van Alexander Pechtolds CBR: lak aan mensen met beperking