Ouderen die lijden aan dementie kunnen waarschijnlijk snel de cannabispil gebruiken, een nieuw medicijn met rustgevende cannabis.
Onderzoek in het UMC St Radboud toont aan dat dementerenden geen last krijgen van negatieve bijwerkingen, zoals duizeligheid of hallucinaties. Dat zijn de voorwaarden om de cannabispil te verstrekken.
Het medicijn is ontwikkeld door het Universitair Medisch Centrum in Nijmegen. Voorheen was al bekend dat jongeren geen bijwerkingen kregen van Namisol, de fabrieksnaam voor de pil. Nu bij ouderen ook geen duizeligheid en hallucinaties zijn waargenomen en ze er ook niet high van worden, is de laatste horde naar algemene verstrekking dichterbij gekomen.
Ei van Columbus
Volgens Radboud-arts Marcel Olde Rikkert kan cannabis het ei van Columbus zijn voor pijnklachten en gedragsproblemen bij dementerenden. Hij hoopt dat de cannabispil tegen 2014 wordt geïntroduceerd.
Zo’n 40 tot 60 procent van de dementerenden heeft pijnklachten. “De pijn blijft rondzingen via het brein. Deze mensen krijgen bewegingsdrang, met onrust voor henzelf en omgeving tot gevolg. We vermoeden dat veel klachten met deze pil verdwijnen,” aldus Olde Rikkert.
THC
Namisol wordt gemaakt door het farmaceutische bedrijf Echo. De werkzame stof van de pil is THC. Enkele jaren geleden werd begonnen met het onderzoek naar mogelijke toepassingen bij de behandeling van ontstekingspijnen en alzheimer. Het onderzoek is voor de helft gefinancierd met Europese subsidies.
Het positieve effect van THC is al langer bekend. “Het voordeel van de tabletten is de lage dosis,” zei Olde Rikkert. “Van de pillen is daarnaast duidelijk hoeveel THC er precies in zit, waardoor we veel gecontroleerder kunnen doseren dan bij het roken van de stof. We streven naar een lichte ontspanning, wat vooral bij alzheimerpatiënten van belang is.”
Bron: HLN.be
Gerelateerd:
- Waarom hennep een bedreiging vormt voor de gevestigde orde (video)
- ‘Leukemiepatiënt (7) in remissie door cannabisolie’ (video)
- Graham Hancock: de strijd om bewustzijn (video)
- ‘Cannabis helpt tegen dementie’
- Cannabis verlaagt het IQ niet
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“Intelligente ouders weigeren vaccinaties”
Lichaam gevonden in Djatlovpas waar in 1959 op mysterieuze wijze 9 bergbeklimmers verdwenen
Europarlementariër wil dat er koppen gaan rollen: ‘Stuur Kuipers, De Jonge en Van Dissel weg!’
‘We zullen allemaal een beetje armer worden’, maar dat geldt niet voor Kaags eigen hofhouding
Biofotonen, ons levenslicht? (video)
Pepijn van Houwelingen botst in hallucinant debat hard met VVD’er: ‘Dit is een heel flauw frame’
Japanse meester toont de kracht van chi door dieren in slaap te laten vallen
Willem Engel gefeliciteerd met vrijspraak: ‘Een gevoelige tik op de vingers van het OM’
‘Het is voorbij!’ Bekijk hier de laatste speech van Nigel Farage in het Europees Parlement (en let vooral op de zure reacties)