Het Wereld Natuur Fonds overtreedt de wet, blijkt uit brieven die eind vorig jaar zijn vrijgegeven.
De natuurbeschermingsorganisatie steunt een nieuw beschermd gebied in Congo, bekend als Messok Dja, dat zonder goedkeuring van de inheemse bewoners wordt gecreëerd.
Twee stammen, de Baka en Bakwele, zijn voor hun overleving afhankelijk van het gebied.
Illegaal
De brieven onthullen verder dat parkwachters die door het Wereld Natuur Fonds worden gefinancierd en gesteund, zich schuldig maken aan mensenrechtenschendingen.
Volgens de wet moeten inheemse volkeren eerst hun goedkeuring geven aan projecten die hun leefgebied beïnvloeden.
Zonder die goedkeuring is het beschermde gebied Messok Dja illegaal, merkt Survival International op.
Mishandeld en misbruikt
De brieven zijn ondertekend door ruim 100 inwoners van zes dorpen in Congo.
In de brieven wordt beschreven hoe mensen worden mishandeld en misbruikt door de parkwachters.
“Het Wereld Natuur Fonds kwam hier naartoe om ons te vertellen dat ze een nieuw nationaal park gaan opzetten, waar we niet langer naar binnen mogen,” valt te lezen in één van de brieven.
Nog steeds
“Maar dat is ons bos en wij willen dit park niet. Parkwachters slaan mensen in elkaar en steken huizen in brand. Velen van ons zijn geslagen met kapmessen en wapens,” klinkt het.
Parkwachters die in de plaats Sembe gestationeerd zijn, ontvangen nog steeds financiële en logistieke hulp van het Wereld Natuur Fonds.
Bekijk ook onderstaand filmpje:
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vrijzinnige Partij: Huidige grondtoon van 440 hertz verantwoordelijk voor wereldproblemen
Rutte, Koopmans en Bill Gates voor de rechter slepen, kan dat zomaar? ‘Zeker’
De rechtsstaat in Duitsland is aan het wegrotten. Zijn wij hierna aan de beurt?
Yuval Harari doet huiveren: ‘Zo ziet een psychopathische stoornis eruit’
“Aanslag op Charlie Hebdo uitgevoerd door Amerikaanse speciale troepen”
Het bleef op nog geen meter boven de grond zweven. Amerikaanse soldaat die getuige was van Britse Roswell spreekt zich uit
VIDEO: Russische stad bedekt met oranje sneeuw
We moeten nu het tij keren, voordat het echt te laat is. Alleen zo krijgen we de elite op de knieën
“De Telegraaf-maffia”: dit zijn de links met Bilderberg en D66