EU-baas Ursula von der Leyen waarschuwde op de Copenhagen Democracy Summit voor het gevaar van ‘desinformatie’.
Ze zei dat onderzoek heeft aangetoond dat prebunken effectiever is dan debunken. Met prebunken wordt bedoeld: online ‘manipulatie’ leren herkennen en er daardoor minder vatbaar voor worden.
De EC en de intransparante Ursula von der Leyen willen grip op de ‘preferente werkelijkheid’. Het alleenrecht op gemanipuleerde feiten.
Europeanen worden ‘psychologisch gevaccineerd ’ (geïndoctrineerd).
Een erkend NAVO programma (Dr. Jonas Tögel).— Marc van der Vegt (@VegtDoor) February 24, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Immuniteit opbouwen
“Prebunken is het tegenovergestelde van debunken. Oftewel: voorkomen is beter dan genezen,” zei Von der Leyen. We moeten informatiemanipulatie volgens haar zien als een virus. Als we eenmaal zijn besmet en behandeld moeten worden (debunken) is het al te laat. Het is beter om te vaccineren, zodat we ertegen beschermd zijn (prebunken), zei ze.
We moeten als samenleving immuniteit opbouwen tegen informatiemanipulatie, voegde ze toe.
Welkom in fascistisch Europa
De EU-chef schokt met deze uitspraken. “De Europese Commissie en de intransparante Von der Leyen willen grip op de ‘preferente werkelijkheid’. Het alleenrecht op gemanipuleerde feiten,” merkt onderzoeksjournalist Marc van der Vegt op.
“Europeanen worden ‘psychologisch gevaccineerd’ (geïndoctrineerd). Een erkend NAVO-programma,” stelt hij.
Ondernemer en mensenrechtenactivist Mordechaï Krispijn merkt op: “Welkom in fascistisch Europa.”
Jurist Sietske Bergsma reageert: “Je schrikt je toch elke keer weer dood van wat er uit het hoofdkwartier van die knettergekke Gargamel komt.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






‘Wow, Theo Schetters legt hier en détail bloot wat er gebeurt, in jip-en-janneketaal’
Bijna-doodervaring is geen bedenksel
Stef Bos: er is geen vlag, geen land goed genoeg om je voor te laten afslachten in een oorlog
Sophie in ’t Veld met de grond gelijk gemaakt: ‘U zou een prima NSB’er geweest zijn’
Ex-baas militaire inlichtingendienst doet boekje open: zo worden politici gechanteerd
‘Verbijsterend’: 2 weken voor invoering mondkapjesplicht was Hugo nog op zoek naar een onderbouwing
Deze 6 mysteries zetten je ongetwijfeld aan het denken
Brisant Woo-document over mondmaskers en persmomenten opgedoken: ‘Alles voor de foto’s, voor de bühne’
Voormalig FBI-agent: Epstein-bestanden wijzen op internationale inlichtingenoperatie