Foto: Minister Lavrov (Videostill YouTube/Tucker Carlson)
Help anderen door deze informatie met je vrienden op je social netwerk te delen!
De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov heeft fel uitgehaald naar Oekraïne en diens Europese bondgenoten. Tijdens een officiële paasreceptie van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde hij dat in sommige EU-landen sprake is van “ongebreideld satanisme”, omdat zij volgens hem medeplichtig zijn aan de “godslasterlijke” behandeling van orthodoxe heiligdommen door de Oekraïense autoriteiten.
Lavrov richtte zijn kritiek met name op de manier waarop Kiev sinds de escalatie van de oorlog in 2022 optreedt tegen de Oekraïens-Orthodoxe Kerk, die historisch verbonden is met het Moskouse Patriarchaat. De Oekraïense regering beschouwt deze kerk al langer met argwaan vanwege vermeende institutionele en ideologische banden met Rusland. Dat heeft geleid tot invallen in kloosters, strafrechtelijke onderzoeken tegen geestelijken en de inbeslagname van kerkelijke eigendommen.
---Lees verder na dit advertentieblokje---
Volgens Lavrov gaat het echter niet om veiligheidsmaatregelen, maar om een systematische aanval op de religieuze en beschavingshistorische wortels van Oekraïne. In zijn toespraak stelde hij dat de Oekraïense leiders hun “spirituele oorsprong” hebben afgezworen en dat orthodoxe gelovigen al meer dan tien jaar te maken hebben met intimidatie, vernielingen en gedwongen overnames van kerken.
Bijzondere verontwaardiging sprak Lavrov uit over de recente beslissing van het Oekraïense ministerie van Cultuur om een inventarisatie en inspectie uit te voeren van de heilige relieken in het Holenklooster van Kiev. Dit kloostercomplex uit de elfde eeuw geldt als één van de belangrijkste religieuze centra van de orthodoxe wereld en herbergt in zijn ondergrondse catacomben de stoffelijke resten van talrijke heiligen.
Formeel presenteert Kiev deze inspectie als een wetenschappelijke en historische inventarisatie van cultureel erfgoed. Lavrov noemde die uitleg echter een “bureaucratische dekmantel” voor “gelegaliseerde godslastering”. Volgens de Russische minister gebruiken de Oekraïense autoriteiten administratieve procedures om zich toegang te verschaffen tot plaatsen en relieken die voor miljoenen orthodoxe gelovigen heilig zijn.
Dat meerdere Europese landen deze ontwikkelingen negeren of zelfs politiek ondersteunen, maakt de situatie in Lavrovs ogen nog ernstiger. Hij stelde dat niet alleen Oekraïne, maar ook delen van de Europese Unie blijk geven van een diep moreel verval. “Er is ook in deze landen sprake van ongebreideld satanisme,” concludeerde hij.
Het is niet de eerste keer dat Lavrov zulke termen gebruikt. Eerder dit jaar sprak hij, naar aanleiding van de publicatie van nieuwe documenten rond de Epstein-affaire, eveneens over “puur satanisme” als typering van het Westen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content. …
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.
Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Wij zijn hier in Europa bezet gebied evenals de VS bezet gebied is ondanks wij hier in Europa een vazal zijn van de VS.
De VS heeft met dezelfde problematiek te maken zoals wij hier , massa immigratie.
Top onderzoeker Rick Miracle legt het allemaal voor u uit.
Het belangrijkste boek waar hij uit citeert is van Friz Neumeyer.
Marcel
1 maand geleden
De heer Lavrov heeft 100% gelijk.
Het is een strijd tussen goed en kwaad.
Oprecht !
1 maand geleden
Een man van buiten Europa,
Die precies weet hoe slecht Europa er voor staat..!!
En de Europeanen zijn DOOF en BLIND…..!!!!!
Amerika en de BICS + Landen hebben Europa allang op gegeven…!!!!
Als je je zelf als Elite bestempelt,
en alleen nog maar met minder jarigen kinderen SATANISCHE RITUELEN uitvoert,
Gaat de GOEDE kant van de wereld afstand van je nemen……!!!!!!!!
Libera nos a malo
1 maand geleden
Wij weten allemaal dat het de duivel is die regeert over deze duistere wereld en die dan ook de satanische mafia hiervoor gebruikt om zijn doelen te bereiken.
Mensen zijn van God los, hebben alles wat menselijk is zelf losgelaten.
Maak vrede in je hart en redt je ziel door hier niet aan mee te werken.
Julia
1 maand geleden
Moeten wij nog wat zeggen over de Russen. Lavrov heeft volkomen gelijk maar ja daar komen meer verstandige woorden uit dan uit het ongekozen klapvee in Brussel en binnen onze regering. Neem Paternotte die volop de gelegenheid heeft gekregen bij de propagandazender NPO in WNL zondag ochtend. Daar komt alleen ophitsing en ziekelijke leugens uit zijn mond dan zullen we het nog niet hebben over de rest van de DDR66-ers die tweedeling zaaien en het volk volkomen kaal plukken om nog meer miljarden te storten naar de corrupte Oekraine om nog meer doden op hun naam te krijgen. Geen enkele Rus heeft mij ooit wat in de weg gelegd. Veroordeel en het lef maar eens kritiek leveren op Netayanu en voer daar maar sancties tegen. Niet meer normaal wat Netayanu flikt en maar bombarderen en blijven bombarderen met medewerking van een totaal doorgeslagen Trump.Zij hebben nu kans gezien de hele wereld in een crisis te storten met hun oorlogswaanzin.
Poekie
1 maand geleden
Daarom wil men de Oekraïne bij Europa trekken.
Als dat gebeurd is het hek van de dam
Dick
1 maand geleden
De meerderheid van de Europeanen zijn verworden in, onwetende deugneuzen met labradoodle eigenschappen
prikkinie
1 maand geleden
Zoek maar op YouTube: Als het Licht op Israël valt-
Een schokkende ontdekking voor veel christenen
Hier vertelt een evangelist de oorsprong van de Jodenhaat tegen de niet joden, verbazing wekkend, veel christenen weten dit echt niet, want alles wat Israël doet is goed??
salvar
1 maand geleden
wanneer gaan we het kwaad nu eens bestrijden dan?
er lopen heel wat viezeriken rond in dit land.
om er een te noemen begint met een R
Locke
1 maand geleden
Het is geweten hoe de hazen lopen het kan en moet anders, alles is hier in het westen de grond in geslagen kinderen behoeft men niet meer in de wereld te zetten, die worden vanaf de eerste klas al gebrainwasht.
Charlotte
1 maand geleden
Hij heeft absoluut gelijk!.. Zwendelensky heeft het bijna alles laten vernietigen, Incl de mensen die heeft hij laten vermoorden!
De EU geeft daar niets om!
Ook diverse landen die zijn daar ook schuldig aan!… Het is inmiddels vol gelopen met moslims overal, het is duidelijk te merken dat ze dat liever hebben dan hun eigen bevolking die worden op een hele nare wijze weg gezet! Vooral voor vrouwen en meisjes zijn de rechten behoorlijk geschonden! Verkrachting, mishandeling wordt bijna niet gestraft en zelfs helemaal niet! Demonstraties worden keihard neergeslagen!… Behalve de terroristen van XR… Die worden met de zachte handschoen verwijdert!… Het wordt met de dag erger!…💯‼️🤦🏼♀️👿👊
Robert
1 maand geleden
Lavrov: “Diep moreel verval in Europa….”
Volledig juist!
deze
1 maand geleden
zeer integere en keigoede volksvertegenwoordiger!! Zeer intelligent ook, ik volg hem al jaren en hadeen wij hier maar zo een bestuurder i.p.v. de circus clowns in het haagse horror bos
Marrob BE
1 maand geleden
Lavrov zegt wat er aan de hand is.
God luistert en maak je geen zorgen.
Hij gaat ingrijpen,maar wel op zijn tijd.
Fisk foar weet
1 maand geleden
Lazár is de Rebbe die Poetin influistert. Hij heeft 2 paspoorten. Een Russische en een Amerikaanse. Chabad Lubavitch zit ook in Moskou. De Cabal controleert beide zijden. Oost en West.
Gerwin
1 maand geleden
Laten we ergens nog blij zijn dat de Russen diplomatiek grootmeesters zijn en het geduld kunnen opbrengen om het Westen weer tot zijn positieven te laten komen, speciaal de EU, Brussel, en zijn corrupte Europese Commissie.
Hoeveel invallen zijn daar inmiddels al niet geweest met een poging om de corruptie te herstellen, terwijl het einde zoek blijkt gezien de berichtgevingen, word vervolgd zullen we maar zeggen, of beter gezegd een volgend corrupt fiasco lijkt aanstaande.
En dan die zelfde EU die Zelensky voedt names de EU belastingbetaler. Die Zelensky zit nu weer te klagen dat het Oekraïense graan door de Russen aan Israël verkocht word. Tja wat dacht je dan??
Zelensky wist toch waar hij mee in zee ging. Dat systeem was al langer bekend waarbij ze in het verleden voor nog meer winst de ene partij voorzagen van wapens en geld, als de vijand. Zo verdien je dus aan twee kanten van een conflict, kassa.
Dat de Nederlandse belasting betaler hier continu een steentje aan bijdraagt is hun eigen schuld. Hadden ze maar anders moeten stemmen.
Ron2
1 maand geleden
Dat woke komt ook voort uit zieke geesten.
Massie
1 maand geleden
wat een walgelijke moraal heerst er tegenwoordig onder die ‘heersers’..
Martin
1 maand geleden
Heb als douanier genoeg teringzooi gezien uit dat gezellige oekistan. Van pedofiele kinderporno tot anders. Grote zaak gehad met kinderporno en de tentakels gingen door heel Europa en naar Zuid Amerika.
Vieze coke snuivende varkens.
Grote adverteerders, zoals Google, Microsoft, Taboola en anderen wilden steeds meer bepalen wat wij wel en niet op onze site plaatsten. Zij zijn onmiskenbaar verbonden aan de elite die ziekmakende censuur toepast. Om die reden hebben wij alle samenwerking met dat soort criminele adverteerders per direct gestopt.
Om te kunnen blijven bestaan hebben wij financiële hulp nodig van de lezer. NineForNews is er vóór jou. Zonder jouw steun is er geen NineForNews.
Help ons financieel met een vrijwillige bijdrage, zodat we je kunnen blijven informeren over dingen die op social media en de mainstream media zwaar gecensureerd worden.
Help ons! Help jezelf! En help je medemens! Doe nu een vrijwillige bijdrage.
Overheidscorruptie wordt steeds erger. Websites en domeinen worden in beslag genomen, omdat de criminele regering geen tegengeluid duldt.
Ons Telegram kanaal staat los van onze websites. Daar krijg je een overzicht van onze berichten, ook als we 'ineens' verdwijnen en met een andere nieuwe domeinnaam/website terugkomen.
Blijf onafhankelijk! Weet ons altijd te vinden! Abonneer je nu gratis en vrijblijvend op ons telegramkanaal.
Medewerker over de schokkende realiteit in azc Ter Apel: ‘Er worden heel veel criminelen Nederland binnengelaten’
Colorado legaliseert cannabis, criminaliteit daalt met 15 procent
Uitrol 5G is compleet gestoord en stomste idee ooit. Hoogleraar luidt noodklok
RIVM op 19 juli: de herhaalprik is alléén voor mensen vanaf 60 jaar
Kunstmatige zoetstoffen als aspartaam kunnen suikerziekte veroorzaken
Is fluoride schadelijk voor het brein?
Reflectie op ruimtehelm onthult ’toneelknecht’. Bewijst deze Apollo-foto dat de maanlanding nep was?
Rockster wilde openheid over UFO-complot
Nieuwe president Sri Lanka verbiedt onkruidverdelger glyfosaat (Monsanto Roundup)