Boer Mark Rood uit Holten is weer op vrije voeten. Hij werd in januari 2023 veroordeeld tot een taakstraf van 50 uur voor het blokkeren van de snelweg A1. Klimaatactivisten mogen de snelweg wel blokkeren, maar boeren en Friezen niet.
Omdat Rood de taakstraf niet uitvoerde, moest hij 25 dagen de gevangenis in. De boer werd veroordeeld voor het barricaderen van de A1 met hooibalen.
Woorden van dank van de inmiddels vrijgelaten boer Mark Rood. pic.twitter.com/jBKjN5SPNi
— Kaktus (@MenuKaktus) March 29, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Het is bizar wat er allemaal gebeurde
Een persoonlijke boodschap die Rood opnam na zijn vrijlating gaat momenteel rond op sociale media. Hij bedankt mensen voor de vele duizenden kaarten die hij heeft ontvangen en de bezoekjes van boeren met trekkers. “Dat heeft mij echt heel veel goed gedaan en kracht gegeven om door te gaan.”
“Wat ik de afgelopen drie weken heb meegemaakt – het is bizar wat er allemaal gebeurde,” zegt Rood. “Het is onmenselijk dat je iemand vast kunt zetten op basis van aannames. En dan ook nog eens een keer een telefoonlocatie gebruikt die niet op een bepaalde meetafstand is geweest, maar op kilometers afstand.”
Ik kan er gewoon met de pet niet bij
Als ze je daarvoor zo kunnen behandelen in Nederland, vraag ik mij af of het Nederlandse rechtssysteem nog wel werkt, benadrukt de veehouder. “Wat de rechter nu kan, dat is bizar. Ik heb er gewoon geen woorden voor.”
“Ik heb soms een traantje moeten laten. Ik kan er gewoon met de pet niet bij dat het zo kan en mag in Nederland.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Spaanse straaljagers stijgen op na UFO boven Costa del Sol
Dit ziet eruit als controlled demolition. Jensen heeft boodschap voor ‘linkse, schlemielige journalisten’ die hem in complothoek willen duwen
FVD grote winnaar in Teylingen, maar verkenners adviseren nieuw college van grote verliezers: ‘Onbegrijpelijk’
Arts betwist coronacijfers Hugo de Jonge: “Wij zagen geen 80%, maar ongeveer 35%”
Goed nieuws: in Thailand is het tij gekeerd
Transformeer de Matrix van duisternis naar de Matrix van Liefde
“De Europese Unie heeft de Griekse crisis veroorzaakt”
Coronacrisis treft Nederland en wat doet premier Rutte? ‘Bizar’
Onderzoek: Als je in een zwart gat valt verander je in een hologram