Het WHO-team dat in Wuhan onderzoek heeft gedaan naar het coronavirus kon niet vaststellen wat de oorsprong van het virus is, zo werd afgelopen week bekend. Dat het virus afkomstig is uit een laboratorium acht het WHO-team, waar ook Marion Koopmans deel van uitmaakte, ‘extreem onwaarschijnlijk’.
Het team sluit niet uit dat het virus elders is ontstaan en via bevroren voedsel zijn weg naar Wuhan heeft gevonden, een theorie die door China is verspreid. Vrijdag zei WHO-baas Tedros deze week een samenvatting van de bevindingen te zullen publiceren. De Verenigde Staten zeggen de onderzoeksgegevens te willen analyseren.
Er is twijfel ontstaan over de onafhankelijkheid van het team, nu blijkt dat drie hoofdonderzoekers banden hebben met China, meldt Sky News.
Ondermijnt het vertrouwen
Volgens de zender hebben Peter Ben Embarek, Peter Daszak en Marion Koopmans banden met de Chinese overheid. Koopmans was wetenschappelijk adviseur van het CDC in Guangdong. Het feit dat sommige onderzoekers banden hebben met het land dat wordt onderzocht, ondermijnt het vertrouwen in het rapport, zei presentatrice Sharri Markson.
“Het Wuhan Instituut voor Virologie weigerde informatie naar buiten te brengen over de eerste 70 mensen die ziek werden. Er is geen informatie over patiënt nul,” voegde ze toe. “Mogelijk is corona overgesprongen van vleermuis op mens, maar het virus kan ook zijn ontsnapt uit een laboratorium.”
“We hebben onafhankelijke onderzoekers nodig om antwoorden te vinden, geen wetenschappers die ok zijn bevonden door de Chinese overheid,” aldus Markson.
Koopmans spreekt in een reactie van een ‘nieuwe complottheorie’.
[Sky News]






Dit ruimteschip kan ons in minder dan 10 jaar naar de rand van het zonnestelsel brengen
Je gebruikt ten hoogste vijf procent van je brein
Vrouw sterft door Creutzfeldt-Jakob na tweede Pfizer-vaccin, haar man zegt dat we ‘proefkonijnen’ zijn
Het begin van tijd?
Tadzjiekse burgemeester bevestigt leven op andere planeten
Nieuwe studie onthult wat er daadwerkelijk met je brein gebeurt als je 15 minuten belt met je mobieltje
‘Wat is er met deze Fleur Agema gebeurd?’
Het is tijd om Big Pharma massaal de rug toe te keren, want deze eeuwenoude volksmiddeltjes lossen allerlei kwalen op
‘Dinosaurusmetaal’ uit de ruimte blijkt kankercellen op effectieve wijze te doden. Kijk hoe het werkt