Met een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur wist Elsevier de hand te leggen op duizenden documenten van de 11 ministeries, 12 provincies en 27 grotere gemeenten over reizen van ambtenaren.
Het blijkt dat duizenden bestuurders en rijksambtenaren in het grootste gedeelte van de gevallen doelloos over de wereld reizen.
Er werd onderzoek gedaan naar de reizen die ruim 3000 bestuurders en ambtenaren van het rijk, de provincies en grotere gemeenten in de afgelopen zeven jaar maakten naar de BRIC-landen. Het acroniem verwijst naar de landen Brazilië, Rusland, India en China. De ambtenaren en bestuurders gaven tijdens meer dan 1700 reizen 15 miljoen euro uit.
‘Iedereen deed maar wat’
Vaak is het niet bekend waarom de ambtenaren op reis gaan. De Tweede Kamer, Provinciale Staten en gemeenteraden vragen er nauwelijks naar.
Demissionair minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken geeft toe dat iedereen jarenlang maar wat deed. Volgens hem kwam het zelfs voor dat ministers afzonderlijk dezelfde buitenlandse stad en bestuurders bezochten zonder dat ze het van elkaar wisten.
Geen duidelijk doel, geen evaluatie
Er wordt nu een zogeheten ‘strategische reisagenda’ geïntroduceerd. Die moet een wekelijks overzicht gaan geven waarin staat wie waar naar toe reist en wat het exacte doel van de reis is.
De BRIC-landen zijn een geliefde reisbestemming omdat ze het symbool zijn voor de verschuiving in economische kracht. Naast ministers en staatssecretarissen reisden ook honderden provinciale en gemeentelijke ambtenaren af naar één van de BRIC-landen. In de meeste gevallen werd geen duidelijk doel opgegeven en vond naderhand geen evaluatie plaats.
Bron: Elsevier.nl
Gerelateerd:
- BRICS gaan de wereldeconomie veranderen
- Waarom wordt Poetin afgeschilderd als boeman?
- Veel Amerikaanse diplomaten werken rechtstreeks voor Monsanto
- Machtsverschuiving naar het oostelijk halfrond
- Breaking: Rusland, India en Iran betalen niet langer in dollars
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vijf dwalingen uit de geschiedenisles rechtgezet (video)
Doorgeefluik voor propaganda: Wetenschapper onderzoekt Nederlandse media en komt tot harde conclusies
Hoe de bankierselite er alles aan doet om de waarheid verborgen te houden voor het volk
Oud-Kamerlid vraagt aandacht voor opvallend hoge aantal topsporters met hartproblemen: ‘Geef duidelijke verklaring’
En toen was het zover: tot een paar maanden geleden was dit nog een ‘extreemrechtse complottheorie’
Leger ingezet bij boerenprotest in Den Haag: ‘Nederlandse regering is bang’
‘BBB pretendeert er voor de boeren te zijn, maar geeft vervolgens niet thuis’
Gapen is een teken dat iemand om je geeft
“Iedereen weet dat MH17 is neergehaald door Oekraïne, daarom zijn Nederlandse journalisten aangehouden”