Op 29 juli 2021 diende iemand een Wob-verzoek in bij het ministerie van VWS waarin werd verzocht om informatie over personen die geen tweede prik hebben gehad omdat ze zijn overleden. Het verzoek had betrekking op de periode van 1 januari 2020 tot en met 29 juli 2021.
De minister van VWS, op dat moment Hugo de Jonge, schreef op 31 december 2021 niet aan het verzoek te kunnen voldoen, aangezien de verzochte informatie over personen die geen tweede prik hebben gehad omdat ze zijn overleden, of over overlijden als gevolg van een eerste vaccinatie, ‘door het RIVM niet in data, documenten of rapportages wordt verzameld, bijeengebracht of geduld’.
Relatie tussen overlijden en een vaccinatie
Ter gelegenheid van dit Wob-verzoek is bij het RIVM wel eenmalig beschikbare relevante data bijeengebracht, maar de minister besloot openbaarmaking van dit document te weigeren.
En waarom besloot de minister openbaarmaking van dit document te weigeren?

‘De informatie in het document is niet eenduidig of op zichzelf te duiden. Ze kan daarmee niet leiden tot een eenduidig inzicht in het aantal overlijdensgevallen na een eerste COVID-19-vaccinatie, althans niet een inzicht waar de openbaarmaking voor eenieder op een redelijke manier mee is gediend. Niettemin bestaat er een aanmerkelijke en reële kans dat openbaarmaking van deze informatie ervoor zorgt dat een relatie tussen overlijden en een vaccinatie wel wordt gelegd, met alle mogelijke negatieve gevolgen van maatschappelijke onrust van dien’.
Aansprakelijkheidsdoofpot
En verder: ‘Het ministerie van VWS wil voorkomen dat de cijfers in het document bij verdere verspreiding als mis- of desinformatie kunnen worden gebruikt’.
“De vaccins hebben veel mensen gedood en dat is bekend op de burelen van VWS,” reageert X-gebruiker leon1969, die het besluit op dit Wob-verzoek boven water haalde. “We zitten hier naar een aansprakelijkheidsdoofpot te kijken. Simple as that.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Congreslid: Publiek zou ‘compleet van slag raken’ van volledige UFO-informatie
VIDEO: Reusachtige draaikolk in Amerikaans meer maakt indruk
Geoloog: “14 miljoen jaar oude wagensporen gevonden in steen”
Supermarkt ligt vol eten dat verslavender is dan cocaïne. Kom nu in actie tegen de voedingsindustrie
Elke minuut gaat er een kind dood door deze ziekte. Met deze ontdekking kan het leed voorgoed gestopt worden
De Jonge gaat eerste 20 panden opeisen voor asielopvang: ‘De dictatuur doet zijn intrede in Nederland’
30.000 Argentijnse artsen roepen op tot verbod op producten Monsanto
VIDEO: Ruimtewagen Curiosity spot ‘vreemd wezen’ op Mars
Koning Willem-Alexander zei in Troonrede iets opmerkelijks over Oekraïne