Stichting Viruswaarheid won begin 2021 in een aangespannen zaak tegen de overheid: de rechter besliste dat de avondklok moest vervallen.
Vervolgens gebeurde er iets bijzonders: de overheid ging direct in hoger beroep en de avondklok bleef in stand. Viruswaarheid ging vervolgens in cassatie, maar kreeg ook van de Hoge Raad geen gelijk.
De avondklok werd ingevoerd in verband met de ‘coronacrisis’. Mensen mochten tussen 21.00 uur en 04.30 uur zonder geldige reden niet buiten zijn.
Zojuist bij mij thuis bevel tot betaling door de deurwaarder bezorgd, of ik nog even een kleine € 7.000 wil overmaken voor de Avondklokzaak, u weet wel, die zaak waar rechter Tan-De Sonneville in 2021 het vonnis in opdracht van het regime van tafel veegde.
Dit terwijl inmiddels… pic.twitter.com/9k2me5uxGI
— Jeroen Pols (@JeroenPols) December 5, 2023
Deurwaarder
Viruswaarheid betaalde de proceskosten, maar jurist Jeroen Pols kreeg dinsdag een onaangename verrassing. “Zojuist bij mij thuis bevel tot betaling door de deurwaarder bezorgd, of ik nog even een kleine 7000 euro wil overmaken voor de avondklokzaak,” schrijft hij op X.
“U weet wel, die zaak waar rechter Tan-De Sonneville in 2021 het vonnis in opdracht van het regime van tafel veegde,” vervolgt hij.
De jurist wijst erop dat inmiddels duidelijk is dat de avondklok ingevoerd werd op bevel van terreurbestrijder NCTV en vaststaat dat dit niets met infectiepreventie van doen had.
Boeven aan het werk
“Het was een wederrechtelijke vrijheidsberoving van de gehele bevolking, de daders horen daarvoor berecht te worden. Voorlopig zijn we niet zover, en kunnen ze hun wraak op mijn botvieren,” aldus Pols, die binnenkort vertrekt naar Paraguay.
Veel mensen boden aan om te doneren, maar dat is volgens hem niet nodig. “De rekening is gewoon betaald, hier zijn weer boeven aan het werk.”
Het land uitgedreven
“Worden zo de leiders van het coronaverzet het land uitgedreven?” vraagt politiek econoom Kees van der Pijl zich af.
Arts Maarten Vasbinder voegt toe: “Helaas zullen we hier de komende 20 tot 30 jaar nog mee te maken hebben. Rechters krijg je niet makkelijk weg.”
Eerder wees Tweede Kamerlid Gideon van Meijeren (FVD) erop dat burgers die onrechtmatig van hun grondrechten worden beroofd niet terechtkunnen bij een onafhankelijke rechter. “Ze kunnen alleen terecht bij rechters die zijn benoemd door de regering en afkomstig zijn uit hetzelfde ideologische bolwerk, en rechters die zich herhaaldelijk in de meest onmogelijke bochten wringen om onrechtmatig overheidsoptreden maar recht te kunnen praten. U hebt dat gezien in de toeslagenaffaire, maar ook in de afgelopen twee jaar bij veel onrechtmatige grondrechtenbeperkingen,” zei hij.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Europarlementslid waarschuwt voor rampzalige effecten van ‘verschrikkelijke’ wet Frans Timmermans
De kern van het Europese systeem is door en door verrot. Dit is wat je niet kreeg te zien over het Griekse schuldendrama
De Jonge en Van Huffelen kondigen stevige nieuwe maatregelen aan tegen ‘desinformatie’, dit zijn de meest opvallende
John McAfee, opgepakt na het uitdagen van de Deep State, dood gevonden in cel
Kees Verhoeven (D66) wil ‘complottijdschrift’ uit winkels weren: ‘Dit is toch knap ernstig’
Kurkuma zit bomvol geneeskrachtige stoffen. Met deze slopende ziekten gaat de specerij de strijd aan
Het verborgen verhaal achter DeepSeek en de ‘AI-concurrentiestrijd’ tussen Amerika en China
Nederland maakt EU-wetgeving onnodig strenger: “Wij maken ons grote zorgen over deze trend”
Ontkennen van menselijke invloed op ‘klimaatverandering’ is VERBOTEN bij NU.nl: ‘Krankzinnig!’