De Zuidlanden, een nieuwe wijk in Leeuwarden, is gasloos aangelegd. Het huidige kabinet wil Nederland immers zo snel mogelijk van het gas af hebben.
De gemeenteraad besloot gebruik te maken van stadsverwarming die op een duurzame manier opgewekt wordt.
De energiekosten zouden een stuk lager moeten zijn in vergelijking met normale woningen die aangesloten zijn op gas.
In stilte
Hoe gaat dit in de praktijk?
Voor verwarming en warm water zijn de inwoners van de wijk afhankelijk van twee bedrijven: Ennatuurlijk en Biogas Leeuwarden.
Wat blijkt? Bepaalde apparatuur deed het vaker niet dan wel. Het was daarnaast een komen en gaan van bestuurders.
Falende managers werden in stilte aan de kant gezet. De pers was daarbij niet welkom.
Vele malen hoger
Als klap op de vuurpijl informeerde Ennatuurlijk de bewoners halverwege 2019 per brief dat er al sinds eind 2018 ‘gewoon’ gas geleverd werd in plaats van biogas.
Betalen de bewoners ook daadwerkelijk minder?
Een bewoner schreef aan de gemeente dat de energierekening in de praktijk vele malen hoger is.
Fors zal toenemen
De grootste kosten zitten bovendien in het transporteren van de warmte.
Ondertussen is de gemeente Leeuwarden van plan wijk na wijk van het gas te halen.
Bureau Ecorys uit Rotterdam schreef onlangs een rapport waaruit blijkt dat de energiearmoede fors zal toenemen omdat heel Nederland van het gas af moet.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Staatsontbosbeheer’: Dit Schoorlse bos is over een paar maanden veranderd in een kale vlakte
Econome: we staan aan de rand van een financiële crisis als in 2008
Kokosolie is remedie tegen alzheimer (video)
Furieuze Van Meijeren: ‘In Nederland regeert een tirannieke overheid’
Databasebeheerder die onthulde hoeveel mensen stierven na Pfizer-prik opgejaagd door de overheid
Verslagenheid na plotseling overlijden Bauke Geersing: ‘We hebben een strijder voor de waarheid verloren’
‘Wat zou deze Oekraïense soldaat vinden van de staande ovatie die Zelensky in de Tweede Kamer kreeg?’
Arts legt in 2 minuten uit waarom bestaande coronabehandelingen verboden zijn: ‘Dit is ongelooflijk bizar’
Ook Fajah Lourens gaat demonstreren op de Dam in Amsterdam: ‘Wij moeten nu echt opstaan’