Binnenland

Omtzigt wil een debat over schimmige zaakjes Rutte, regeringspartijen houden het tegen

Help mee door deze info met jouw kennissen op je social media te delen!

Oud-Eurocommissaris Neelie Kroes heeft in 2015 ondanks een lobbyverbod geprobeerd een gesprek tussen premier Rutte en toenmalig Uber-directeur Travis Kalanick te regelen, bleek uit documenten die vorige week zijn vrijgegeven.

Kroes wilde een ontmoeting met Kalanick in het Torentje organiseren, maar een ambtenaar stelde een vertrouwelijk gesprek voor in Davos, bij het World Economic Forum. De ambtenaar wees erop dat Kroes ‘vrij drammerig’ kan zijn. Columnist Marianne Zwagerman twitterde dat Rutte het ‘praatclubje in Davos’ gebruikt om schimmige zaakjes te doen die niet in het Torentje kunnen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Begin februari 2016 had Rutte een gesprek met Kalanick tijdens een werkbezoek aan San Francisco en Silicon Valley. Datzelfde jaar had Kalanick ook een ontmoeting met de toenmalige vicepresident Joe Biden. Setting was het World Economic Forum in Davos. Die ontmoeting bleef vertrouwelijk, ‘zelfs voor interne teams’. Het gesprek werd geregeld via een keten van voormalige Obama-medewerkers. Rutte was in 2016 ook op het WEF.

(Video verwijderd? Klik hier...)

Geblokkeerd

Kamerlid Pieter Omtzigt kreeg na maanden antwoord op zijn vragen over de contacten tussen Uber, Kroes en de Nederlandse regering. Hij wilde een debat, maar dat werd geblokkeerd door de regeringspartijen.

“Het bedrijf Uber heeft uitgebreid gelobbyd bij het kabinet. Dat kennen we van Unilever en Shell, dus het is op zich geen verrassing. Maar het maakte daarbij gebruik van de voormalig Eurocommissaris, die in de afkoelperiode zat en twee keer gevraagd had om ontheffing te krijgen. Ondanks het feit dat dat geweigerd werd door de Commissie, stuurde ze gewoon sms’jes aan de premier, aan minister Kamp, aan een hele hoop ambtenaren en anderen,” zei Omtzigt in de Kamer.

“Ze kreeg ook een leuke deal bij de Belastingdienst. Daarom wil ik een debat met de minister-president en de staatssecretaris van Fiscale Zaken, de heer Van Rij, over wat daar precies gebeurd is,” vervolgde hij.

Druk

D66, CDA, ChristenUnie en VVD stemden tegen zijn verzoek. De voltallige oppositie wilde juist wel een debat. Om die reden meldde hij het aan als dertigledendebat.

Tijdens de afkoelperiode oefende Kroes druk uit op een Nederlandse minister en andere leden van de regering ‘om de toezichthouder en de politie te dwingen een onderzoek naar het Amsterdamse kantoor van Uber te staken’.

Ongeveer een jaar na haar vertrek bij de Europese Commissie in november 2014 vroeg Kroes of ze lid mocht worden van een betaalde adviesraad van Uber, ondanks een afkoelperiode van 18 maanden. De Commissie wees haar verzoek af. Na de afkoelperiode trad ze alsnog toe tot de adviesraad van Uber, dat haar 200.000 dollar bood om de raad voor te zitten.

Interessant

Vond je deze informatie goed?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
4.9 98 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

82 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Ron d'Hondt
Ron d'Hondt
3 jaren geleden

En over de niet aangegeven betaalde nevenfunctie van Kaag, hoor je ook niets meer…dit kabinet is FOUT en wel in de context zoals het tijdens WO2 gebruikt werd…

Kabonkel
Kabonkel
3 jaren geleden

En De Mos wordt gefileerd?
Wat een ongelooflijek zooi is het toch geworden hier in dit land,mensen van de toeslagenaffaire werden weggezet als fraudeurs maar zit je in de top van de politiek dan kan je de zaak beliegen en bedriegen zoveel je maar wilt.
Zo zie je maar “er zijn meer ratten met dassen dan met staarten”.

Theo
Theo
3 jaren geleden

If u can’t win the debate, don’t debate! En we gaan weer over tot de orde van de dag. We moeten Rusland verslaan en het Uber democratische Ukraine redden van z’n agressor…… Kots kots kots

Psa
Psa
3 jaren geleden

was te verwachten, we worden regeert door een Dictator.

Jacq
Jacq
3 jaren geleden

kreptieloes

Jeff
Jeff
3 jaren geleden

Nu nog een motie omtrent ON/FvD/PVV/NfN en de coalitie stemt massaal voor. Kijk zo werkt dat in een ”democratie”. Doe mij de maffia maar, die is er tenminste duidelijk over.

Lotus
Lotus
3 jaren geleden

Wat de Overheid uitdraagt is dat crimineel gedrag loont.

Wakkere
Wakkere
3 jaren geleden

En de gewone taxi werd weggedrukt.
Smeerlappen

Charlotte
Charlotte
3 jaren geleden

Wordt weer onder het tapijt geschoven he, zoals gewoonlijk, corrupt zootje! 🤡🤬

Timbre
Timbre
3 jaren geleden

Ik wens Pieter meer succes.
medewerking k je krijgt hij sowieso niet.

Elise
Elise
3 jaren geleden

Dealtjes zijn belangrijker dan mensen. Macron(toen EU commissieleider van het conflict) en zijn adviseurs gingen naar Oekraïne om een treinorder binnen te halen ipv het conflict op te lossen. En dan nog verbaasd zijn dat er oorlog uitbreekt. Zie docu: president europe war. Vraag me af: wat heb je aan die order in een oorlog, waarvan wij weten dat die niet zomaar afgelopen is?
Nu ja ik ben 15 jaar lid geweest bij de SP(door eerste lockdown niet meer). Hun wetenschappelijk onderzoekbureau had al jaren geleden uitgezocht hoe het in Brussel vergaat. Nu ja het is gewoon een verlengstuk van het bedrijfsleven via lobby’s. En nog veel meer. De EU heeft op slinkse wijze een coupe gepleegd. Dit heeft plaats kunnen vinden, omdat vorige kabinetten de boel hebben geprivatiseerd en andere duistere dealtjes. Als zakelijke belangen altijd voorgaan op gewone mensen, dan is er iets heel erg mis. Dit speelt overal op de wereld en is heel gevaarlijk. Nu ja sowieso voor moeder aarde zelf. Het feit dat er al technieken zijn om zelf aardbevingen op te wekken, dan denk ik: dit komt niet meer goed. Deze zorgen zijn al langer bekend. bv Haarp/geoengeneering/satellieten. Beseffen mensen wel dat er maar 1 aarde is? Ik ben geen klimaatactivist, maar ik maak me wel ernstig zorgen.

Mikkie
Mikkie
3 jaren geleden

Pieter…vraag dan gelijk ff waar Hugo zijn 5.1 MILJARD zijn gebleven….

gaafland
gaafland
3 jaren geleden

Baudet werd geschorst omdat hij de inkomsten van de verkoop van zijn boek niet wilde openbaren aan de kamer. Hoezo meten met 2 maten….

Piet
Piet
3 jaren geleden

De ene beerput na de andere komt aan het licht. Hoog tijd voor een gigantische schoonmaak in de in en in verrotte politieke wereld.
orkaan windkracht 20 is nog niet genoeg om de rotte peren en appels weg te blazen.
Het volk kan toch geen enkel vertrouwen meer hebben in deze politieke bende. De zgn volksvertegenwoordigers??? Waaronder ook de partijen met een C van (zgn) christelijk in het vaandel.

Hans
Hans
3 jaren geleden

Ik wist dat het kabinet Rutte corrupt was maar dat nu ook de vier ja-knikkende kartelpartijen corrupt blijken te zijn, dan is het hek van de dam in Den Haag. Laten deze partijen daarom niet meer aankomen met verhaaltjes over democratie want dan maken ze zich voor het Nederlandse volk volkomen belachelijk.

Harry
Harry
3 jaren geleden

Ik heb geen fijn gevoel bij hem ,het is te gespeeld

Willem de Zwijger
Willem de Zwijger
3 jaren geleden

En gewoon weer stemmen 15 maart. Lekker meedoen aan dit rotte systeem.

Ann
Ann
3 jaren geleden

Het is één corrupte bende met vriendjespolitiek… Helaas niet in het belang van de burgers.
Het wordt tijd ze ter verantwoording te roepen, maar wie kan dat.
Iedereen houdt elkaar de hand boven het hoofd.
Het is niet alleen het Wef maar een wereldwijd web! Allemaal kleine spinnetjes en als het de één niet bevalt wordt de ander opgeofferd (zijn allemaal van het ras zwarte weduwen).

salvar
salvar
3 jaren geleden

wanneer komen de burgers in opstand en zeggen nu is het genoeg geweest , nu opzouten.

Christien
Christien
3 jaren geleden

Laten wij massaal onze rechten terugpakken.
Dit kabinet werkt en wordt betaald door ons.

Ik ben voor massaal op de been te komen en onze rechten terug te nemen.

IK ZEG STOP, GENOEG IS GENOEG.

AlbertV
AlbertV
3 jaren geleden

Oekraïne zou het corruptste land van de EU zijn, ik twijfel.

Dubito
Dubito
3 jaren geleden

Rekken rekken rekken tot na de verkiezingen.

Dubito
Dubito
3 jaren geleden

‘En dan nog een vraag van de heer Sjoerdsma…gaat uw gang…’
‘Ik wil graag een debat over de kroketten in het Tweede Kamer-restaurant’.
‘Is daar steun voor in de Kamer, ik kijk even rond…..alle coalitiepartijen voor…dank u wel..dan komt dit op de agenda voor volgende week’.
Meneer Omtzigt, u wilde nog wat zeggen? Of u had een vraag? Of u een emmertje kunt krijgen? Ik kijk even naar de bode…emmertje komt zo. Wel graag achter het gordijn. Dankuwel’.

T,A
T,A
3 jaren geleden

pieter speelt een toneelspel en komt steeds met oude3 shit
hij mag nuvan rutte omdat verkiezingstijd word
hij zit echt wel onder ruttes paraplu 100%

AbnA
AbnA
3 jaren geleden

CORRUPT tot op het tapijt van de Tweede Kamer en tot inde fundering van dat verrutte gebouw, zo kunnen kabinetsleden massamoord plegen en geen haan die het kan of mag onderzoeken want de meerderheid de CRIMINELEN in de Tweede Kamer beschermen elkaar met OMERTA het is de W.A.-Max-MAFFIA en moorden doen ze ook kijk maar naar Pim Fortuin vermoord door een Romeo in een Black Op. als wel de demolition specialist met een gebroken nek in de auto tegen een boom en zijn Deense dog leefde onbeschadigd.

Cathja
Cathja
3 jaren geleden

Hoeveel smerige zaken zullen er nog volgen? Ik denk dat de coalitie nattigheid voelt, en daarom een debat afwijst. Zouden ze er mee instemmen, dan kunnen ze rekenen op een enorme woede-uitbarsting van MR.

Tom Poes.
Tom Poes.
3 jaren geleden

De regering: de firma List en Bedrog!

Chero
Chero
3 jaren geleden

Het hele zaakje stinkt.

Rose
Rose
3 jaren geleden

De stoelendans van de corruptie !

Er is in dit land geen plek voor censuur
Er is in dit land geen plek voor censuur
3 jaren geleden

Slaap zacht Nederland Uw regering waakt over U.

Jack Schlangen
Jack Schlangen
3 jaren geleden

dit verbaast me nog niet eens meer. Zolang het knuddevee als een slaaf hondje achter de criminele elite blijft aanlopen zal er ook niets veranderen in deze.

Julia
Julia
3 jaren geleden

Den Haag is een grote stinkende beerput. Corruptie viert hoogtij en dan houden ze elkaar nog het hand boven het hoofd en sluiten debatten uit die anders wel eens te gevoelig kunnen liggen. Rutte, Kaag en de rest van het kartel zijn een schande voor de democratie die zij zelfs ook al grotendeels hebben vermoord. Burgers wordt het vuur aan de schenen gelegd voor wat betreft het betalen van belastingen maar de criminele politieke organisatie hebben vrij spel en kunnen ongestoord hun gang gaan met het zakken vullen van geld dat door corruptie is verkregen. Hoezo vertrouwen in de politiek en onze rechtstaat. Bij een weldenkend mens is het vertrouwen in de politiek en onze rechtstaat tot ver onder het vriespunt gedaald ze hebben de samenleving te lang besodemieterd en uitgebuit door met miljarden te smijten naar bodemloze putten zoals de Oekraïne en 5,1 miljard die De Jonge is zoek geraakt wordt geen enkele strafrechtelijk onderzoek naar gedaan. Het is werkelijk niet meer met woorden te omschrijven wat het kartel Rutte Nederland heeft aangedaan en nu zelfs een oorlog in sleurt.

Herman R
Herman R
3 jaren geleden

Weg👉 met dit Kaag-binet👿 Rutte-4💩!

ludo
ludo
3 jaren geleden

on-ge-loof-lijk, twee, drie mensen die geen steun geven hebben de meerderheid!!
ja, ze spreken natuurlijk voor de grootste partijen, maar ze weten maar al-te-goed dat ze verkeerd bezig zijn!!!!

Rosa
Rosa
3 jaren geleden

Gaat allemaal niet gebeuren dames en heren net zo als alle belangrijke debatten die worden weg geschoven! Jezus geloven mensen echt dat dit debat geaccepteerd gaat worden? Ze lschen ons uit KLAAR

vgt
vgt
3 jaren geleden

“Regeringspartijen houden het tegen.” […]

Dit is een van de redenen waarom criminelen het ook nadoen. Criminelen zeggen tegenwoordig gewoon dat ze geen actieve herinneringen hebben, en nu komt dit ook nog erbij. Dacht dat de overheid een voorbeeldfunctie had. Wat een slechte voorbeeld bah. Maar dit is wat ze zelf het (abnormale) “nieuwe normaal” noemen. De wereld draait echt door; los van de kern die niet meer doordraait..
Dit heet ook het “nieuwe normaal.”

ver
ver
3 jaren geleden

POPPEN KAST VAN ALLE OVEREID PARTEIJEN.

Mikkie
Mikkie
3 jaren geleden

Pas bij NU.nl..
Onderzoek heeft aangetoond dat overwegend vaker mensen uit rijke buurten( dus hoog opgeleid..dus slimmer…) zich hebben laten vaxxineren.
Veel minder mensen uit armere wijken( dus minder opgeleid..dus achterlijk, wil men hiermee zeggen..) hebben zich laten prikken..

Dit is dus pure propaganda…

Loek
Loek
3 jaren geleden

Een kabinet van MISDADIGERS

Freekie
Freekie
3 jaren geleden

CORRUPT tot op het bot.

Speelman .lj
Speelman .lj
3 jaren geleden

De oppositie wordt gewoon weg gevaagd , Demoncratie welke dan , er wordt door kabinetsleden alleen maar aan list en bedrog gedaan .

Ron Swart
Ron Swart
3 jaren geleden

De momenteel in 020 woonachtige Neelie pussycat – Kroes (1941) mag graag van alles bedisselen voor het grootkapitaal, uiteraard slechts achter de schermen en is een meester(es) in het manipuleren, een ware intrigante. Kroes heeft in 1987 als minister van Verkeer & Waterstaat zonder adequate onderbouwing 22 miljoen subsidie verstrekt aan Tanker Cleaning Rotterdam; dit geld is in rook opgegaan. De tweede slaapkamer stond erbij en keek er naar.
In 2012 heeft deze notoire belastingontwijker als EU-commissaris voor ICT & telecommunicatie een stripverhaal met als titel ‘Infected’ ontvangen. In dit boekwerk wordt de vanaf 11.03.2020 uitgerolde COVID-19-plandemie haarfijn uit de doeken gedaan.

Joop Visser
Joop Visser
3 jaren geleden

Het kabinet pleegt aan de lopende band ambtsmisdrijven en je kunt niets doen want het OM en de rechterlijke macht dekt dit.

Marion
Marion
3 jaren geleden

Elk debat dat de corrupte en schimmige handelingen aan het licht brengen wordt geblokkeerd, dit maakt duidelijk dat het kartel het in de doofpot wilt houden. De oppositie was voltallig voor een debat dus had het moeten gebeuren,blokkeren is in feite onrechtmatig omdat de oppositie in de meerderheid is. Rutte is de grootste ramp die Nederland ondergaat.

Nooit alleen
Nooit alleen
3 jaren geleden

Waarom verbaast me dat niet?

willemijnenzo
willemijnenzo
3 jaren geleden

Prima dit artikel De Davos kliek, zo noem ik een stel morons in de 2e kamer, moet hangen aan de hoogste boom .
En geld en de macht dat zijn de speeltjes die wij moeten afpakken van hen. Want buiten dat zijn ze helemaal niets.

Marijke
Marijke
3 jaren geleden

Valt nog mee dat Omzichtig ook niet tegen tegen stemt. Doet hij wel vaker. Zegt het een en stemt anders…

Anton
Anton
3 jaren geleden

Die hele corrupte bende moet gewoon zo snel mogelijk oprotten !
NORMAAL moet weer NORMAAL worden in Nederland!

Staxx
Staxx
3 jaren geleden

En dankzij deze heks worden we nog steeds geconfronteerd met die cookie-terreur en dat is echt niet om de internetter te beschermen.
Ook dat is onderdeel van de psychologische oorlogsvoering tegen de burger, omdat we nu eenmaal in een klik-generatie leven.
Als mensen na drie klikken niet kunnen vinden wat ze zoeken, bestaat het gewoonweg niet voor ze omdat ze lui zijn.
Die cookie-terreur helpt bij het indoctrinatieproces om mensen niet verder dan hun neus lang is te laten kijken en ze zorgen er heus wel voor dat hunh narratiief in de hoogste zoekresultaten van de diverse grote zoekmachines terecht komen en alternatieve media als ninefornews naar de achtergrond verdwijnen.
Ergo, datgene wat je het eerst vindt wordt ook het eerst gelezen en naarmate mensen vermoeider worden door die cookie-shit kijken ze gewoonweg niet verder.
Ik heb al vele malen eerder gezegd op deze geweldige nieuwssite, het helpt niet om mensen te vertellen DAT ze in de maling genomen en gemanipuleerd worden, je moet mensen laten zien HOE ze in de maling genomen en gemanipuleerd worden.
Pas als mensen dat door krijgen hebben we pas een “woke” maatschappij die deze naam waard is.

loezers
loezers
3 jaren geleden

Wat een roof kabinet Het Rutte vergeet en leugen Virus viert nog steeds hoogtij
een echte bananen club VVD, D66,CDA ,CU allemaal in de pocket van het WEF

Chero
Chero
3 jaren geleden

Natuurlijk houden die coalitie partijen het tegen, die zitten daar om de kamer te verdedigen. Die hebben allang geen eigen mening en stem meer. Ik vraag me af, hoeveel ze er voor worden betaald.

Back to top button
82
0
We lezen graag je reactie!x