Zaterdag plaatste NOS Stories een filmpje op Instagram waarin wordt gesproken over Israëlische aanvallen op Syrië na de val van president Assad. Er worden onder meer beelden getoond van de Witte Helmen, daarover later meer.
Die beelden werden op 1 december ook al eens getoond in het NOS Journaal van 20.00 uur. Toen ging het volgens presentator Rob Trip om beelden van aanvallen van het leger van Assad op rebellen.
NOS Stories maakt zich dus schuldig aan misleiding. Mocht er een rectificatie op een achteraf-pagina van de NOS volgen, zal die de doelgroep van NOS Stories niet of nauwelijks bereiken, aldus ‘Een blik op de NOS’, dat de beelden naast elkaar zette in een filmpje op sociale media.
Met NOS Stories richt de NOS zich op jongeren van 13 tot en met 18 jaar oud. Op Instagram heeft NOS Stories 1,1 miljoen volgers. De invloed zal dus groot zijn. Vandaag heb ik NOS Stories op een ernstige vorm van misleiding betrapt. #desinformatie #NOSStories pic.twitter.com/LBpKNhLVYy
— Een blik op de NOS (commentaar op de NOS) (@eenblikopdenos) December 14, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Scherp opgemerkt
“Misleiding en nepnieuws door de NOS. Alweer. Dit is zo overduidelijk dat de ombudsman voor de publieke omroepen zeker ingrijpt. Dit kan echt niet,” vindt voormalig Tweede Kamerlid Harm Beertema.
“Scherp opgemerkt,” zegt publicist Maaike van Charante. “De NOS mist journalistieke integriteit en verzaakt haar wettelijke plicht.”
In scène gezet
De Witte Helmen, een aan terroristen gelinkte club die jarenlang gesponsord werd door de Nederlandse overheid en hier zelfs onderdak kreeg, gaven eerder toe gifgasaanvallen in scène te hebben gezet in Syrië. Dat bleek in 2019 uit een studie die werd voorgelegd aan de Verenigde Naties.
Tenminste 40 van deze Witte Helmen zeiden dat ze chemische aanvallen ensceneerden om een wraakaanval op de Syrische overheid uit te lokken.
De gerenommeerde Amerikaanse onderzoeksjournalist Seymour Hersch noemde de Witte Helmen eerder een ‘propaganda-organisatie’.’ “Veel te vaak hebben we dezelfde kinderen op foto’s gezien, jaar in jaar uit, iedere keer onder het stof,” zei hij in Going Underground.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.







Studies verkennen het hiernamaals: 59 procent artsen gelooft in leven na de dood
NASA kondigt ‘verbluffende ontdekking’ op Pluto aan: “Deze wereld leeft!”
Bestanddeel mediterrane keuken maakt kankercellen sterfelijk
Windmolens goed voor natuur en milieu? Lees dan dit onwelgevallige onderzoek maar eens
Trump bevrijdt iedere maand honderden kinderen uit handen van de elite. Actrice onder vuur na controversiële tweet
‘Aantrekkingskracht’ Bontenbal wekt verbazing: ‘Gezien zijn uitingen in coronatijd zou ik hem niet ‘fatsoenlijk’ noemen’
Uitspraken D66-leider Kaag zetten kwaad bloed: ‘Dit moet toch een grapje zijn’
Generaal Flynn noemt Hamas-aanval inside job: ‘Israëlische soldaten mochten op 7 oktober niet ingrijpen’
Timmermans kondigt nog meer maatregelen aan. ‘Héél eng dit’