De NOS heeft zich de laatste tijd van een mindere kwalitatieve kant laten zien: de berichtgeving omtrent het klimaat. Dat schrijft oud-chef binnenland bij NOS Nieuws Jan van Friesland.
In de berichtgeving van de NOS over het klimaat zien we nagenoeg geen andere gezichtspunten dan dat het klimaat zou opwarmen door menselijk handelen en CO2-uitstoot, merkt hij op.
Hoewel er ook wetenschappers en wetenschapsjournalisten zijn die grote vraagtekens zetten bij dit CO2-standpunt, vind je die niet terug bij de NOS.
Steeds vaker genegeerd
Tot enkele jaren geleden werd er nog hoor en wederhoor gepleegd, maar dat gebeurt niet meer.
“Aangezien de NOS inmiddels zelf een standpunt in de discussie over het klimaat heeft, worden andere invalshoeken steeds vaker genegeerd,” zegt de oprichter van Buitenhof.
“Maar een gezamenlijk standpunt uitdragen is geen journalistiek!”
Laakbaar
Van Friesland wijst erop dat kijkers en luisteraars op deze manier verstoken raken van andere inzichten die juist fundamenteel bij het klimaatdebat horen.
Hij noemt Nic Lewis, die het ene na het andere wetenschappelijke klimaatonderzoek doorprikt.
Ook bij euthanasie, vaccinaties en andere onderwerpen ontbreekt bij de NOS nuance, stelt hij. “En dat is laakbaar.”
Mening opgedrongen
Gaandeweg wordt een mening opgedrongen. Neem bijvoorbeeld weerman Gerrit Hiemstra, die ‘schijnbaar het onbeperkte recht heeft burgers en politici neer te sabelen’.
Hoewel Hiemstra een uitgesproken mening heeft over klimaatverandering, zei hoofdredacteur van NOS Nieuws Marcel Gelauff onlangs: “De NOS neemt geen stelling. Over geen enkel onderwerp.”
Van Friesland besluit: “Zo gaan mensen zich langzaam afwenden van de NOS.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Indiase man heeft al 75 jaar niets gegeten of gedronken
Advocaat dagvaardt volledige geldstelsel: “Het is niet rechtvaardig dat banken geld uit het niets scheppen”
Omega 3 werkt echt. Eet meer van dit lekkers en darmkanker heeft veel minder kans
Mona Keijzer over ’toneelspel’ Rutte: ‘Het is eigenlijk niet te geloven’
Bizarre passage uit Kamerbrief van minister Jetten: ‘Zover gaat het straks’
‘Verbijsterend dat ook NSC en BBB vóór deze idiote belasting hebben gestemd’
Verkiezingsprogramma D66 ontleed: ‘Ze zeggen vrijheid, maar leveren vooral dwang’
Is ebola een CIA-wapen?
Wetenschappers ontdekken ‘krachtveld’ rond menselijk lichaam. Kijk hier hoe je het kunt voelen